Vuelta a Espana - dalsze miejsce Polaków na czasówce
autor: Pawel Krygier 5-09-2009
Fabian Cancellara (Team Saxo Bank), wygrał siódmy etap wyścigu, indywidualną jazdę na czas w Walencji oraz powrócił na pozycję lidera. Szwajcar o 32 sekundy pokonał Brytyjczyka Davida Millara (Garmin-Slipstream) i o 36 sekund mistrza świata na czas Niemca Berta Grabscha (Columbia-HTC). Najlepszy z Polaków Maciej Bodnar (Liquigas) nie jadąc na 100 procent możliwości zajął 84.

Kolarze rywalizowali na prostej technicznie trasie, z długimi, płaskimi odcinkami, ze startem i metą na ulicznym torze Formuły 1. Padający deszcz utrudnił jednak trochę zadanie, zwłaszcza podczas wykonywania zakrętów.

Maciej Bodnar (Liquigas), jadąc na 70 procent możliwości (jak powiedział w rozmowie z Eurosportem), zajął 84. miejsce ze stratą 3.05, natomiast Sylwester Szmyd (Liquigas), cały dystans przejechał 3.46 za zwycięzcą, co dało 118. pozycję.

źródło: rowery.org