Polacy daleko w Mistrzostwach Świata w maratonie MTB
autor: Pawel Krygier 24-08-2009
W austriackim Graz-Stattegg zostały rozegrane mistrzostwa świata w maratonie MTB. Wśród kobiet triumfowała Niemka Sabine Spitz, natomiast w rywalizacji mężczyzn najlepszy był Roel Paulissen z Belgii. Najlepsi z Polaków Anna Sadowska zajęła 32 miejsce a Bartosz Janowski był 73.

Kobiety rywalizowały na dystansie 84 kilometrów, ale nie był on wystarczająco długi aby kompletnie rozerwać stawkę zawodniczek walczących o tytuł mistrzowski. Dopiero w sprinterskim pojedynku rozstrzygnęły się losy złotego medalu. Sabine Spitz o zaledwie 1 sekundę pokonała Szwajcarkę Esther Suss, a trzecie miejsce wywalczył kolejna Szwajcarka Petra Henzi. Polki uplasowały się na odległych miejscach, najlepsza z nich Anna Sadowska była 32.

Wśród mężczyzn zdecydowanym zwycięzcą okazał się Roel Paulissen, choć zawodnik gospodarzy, Alban Lakata próbował się go dzielnie trzymać. Ostatecznie zajął drugie miejsca, a brąz przypadł Szwajcarowi Christopherowi Sauser.

Najlepszy z Polaków, Bartosz Janowski był 72. ze stratą blisko godziny do zwycięzcy. Mężczyźni mieli do pokonania 104 kilometry.