Kolarski.pl - Serwis internetowy kolarstwo w Polsce
Kolejne sukcesy zawodniczek z Darłowa
autor: Pawel Krygier 12-08-2009
W miniony weekend w Łodzi odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie torowym. Juniorki młodsze rywalizowały w czterech konkurencjach: sprint, 2 km. indywidualnie na dochodzenie, 500 metrów i wyścig punktowy. Rywalizację zdominowała Katarzyna Kirschenstein z zespołu Aljot Kenda Ziemia Darłowska wygrywając wszystkie cztery konkurencje tym samym zdobyła komplet złotych medali i tytułów Mistrzyni Polski.

Do zawodów zakwalifikowało sie najlepszych 25 zawodniczek z rozegranych dwóch zawodów eliminacyjnych. Z darłowskiej ekipy zakwalifikowały się Alicja Komoś, Justyna Mazur, Dorota Tarczyło i Katarzyna Kirschenstein.

Obok czterech złotych medali Katarzyny Kirschenstein, kolejne dwa brązowe medale dla zespołu z Darłowa dołożyła Justyna Mazur w wyścigu punktowym i na 2 kilometry indywidualnie. Bardzo dobrze zaprezentowała się Dorota Tarczyło która zajęła dwa miejsca 5 (wyścig punktowy i sprint) oraz dwa 8 (500 m. i 2 km), oraz była druga w eliminacjach sprintu! Alicja Komoś pomimo aktywnej jazdy w wyścigu dystansowym zajęła 12 lokatę a w sprincie 11 miejsce.

Spośród wszystkich wyścigów najwięcej emocji dostarczył wyścig na 2 km indywidalnie , gdzie zarówno Kasia jak i Justyna przegrały swoje biegi eliminacyjne podczas porannej sesji zajmując odpowiednio drugie i czwarte miejsce , lecz w popłudniowych emocjonujących finałach okazały się górą.

Katarzyna Kirschenstein została wybrana najlepszą zawodniczką XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży a Klub Kolarski Ziemia Darłowska został sklasyfikowany na trzecim miejscu wśród wszystkich zakwalifikowanych klubów. Są to bardzo duże sukcesy biorąc pod uwagę, że w obydwu klasyfikacjach liczone są łącznie wyniki dziewcząt i chłopców.

Przypomnijmy, że Katarzyna Kirschenstein zdobyła także dwa medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na szosie, gdzie zwyciężyła podczas jazdy indywidualnej na czas i zajęła trzecie miejsce podczas startu wspólnego.

źródło: kolarstwo.darlowo.info