Mistrzostwa Polski - kolejny sukces "Diabła"
autor: Pawel Krygier 19-07-2009
Marek Galiński (JBG2 Team) wywalczył w niedziele po raz szósty z rzędu tytuł mistrza Polski w kolarstwie górskim MTB. Drugie miejsce zajął Marek Konwa (Team Utensilnord), który zdobył złoto wśród młodzieżowców a na najniższym stopniu podium stanął Piotr Brzózka (JBG2 Team).

W wyścigu open mężczyzn wystąpiła rekordowa liczba 88 kolarzy. Już od początku wyścigu wytworzyła się 4-osobowa czołówka w składzie: Marek Galiński, Marek Konwa, Piotr Brzózka i Dariusz Batek, którzy przez większość dystansu razem pokonywali kolejne okrążenia. Na trzy okrążenia przed metą zaatakował broniący tytułu Marek Galiński, którego tempo utrzymał jedynie Marek Konwa.

Na przedostatniej rundzie "Diabeł" jeszcze raz przyspieszył i odrywając się od rywala zdobył swój kolejny tytuł mistrza Polski. Marek Konwa, który do zwycięzcy stracił 21 sekund, oprócz srebrnego medalu w elicie został mistrzem kraju w kategorii młodzieżowej.