Tour of Qinghai Lake - Mariusz Witecki ósmy na prologu
autor: Pawel Krygier 17-07-2009
Od 4,8-kilometrowego prologu w Huzhu rozpoczął się 8. Tour of Qinghai Lake, kolarski wyścig rozgrywany w Dolnym Tybecie. W Chinach startuje reprezentacja Polski, złożona głównie z zawodników grupy Mróz Action Uniqa. Nasi zawodnicy na prologu wypadli dobrze, najlepszy z nich był Mariusz Witecki, który zajął ósme miejsce. Wygrał Kazach Andriej Mizurow z irańskiej grupy Tabriz Petrochemical.

Trasa prologu nie była łatwa, ale o tym nasi zawodnicy wiedzieli już wcześniej. Najszybciej z zawodników reprezentacji Polski 4,8-kilometrowy odcinek pokonał Mariusz Witecki, który uzyskał czas 5.52 i zajął ósme miejsce. W prologu najlepszy okazał się Kazach jeżdżący w irańskiej grupie Tabriz Petrochemical - Andriej Mizurow. Drugie miejsce zajął niespodziewanie Chińczyk Fuyu Li z grupy Trek - Marco Polo, a trzecie doświadczony, 35-letni Niemiec Danilo Hondo z grupy PSK Whirlpool-Author.

Pozostali Polacy także wypadki dobrze. Piotr Osiński był 22. (strata 17 s), Mateusz Mróz zajął 37. pozycję (strata 22 s), Paweł Cieślik był 45. (strata 24 s), Adrian Honkisz sklasyfikowany został na 77. miejscu (strata 33 s), Wojciech Dybel na 92. (strata 37 s), a najmłodszy w ekipie Łukasz Osiecki na 125. (strata 53 s).

W sobotę przed kolarzami pierwszy etap, ze stolicy prowincji Qinghai, Xiningu do Tongren (170,8 km).