Mistrzostwa Europy - 2 medale Polaków drugiego dnia
autor: Pawel Krygier 16-07-2009
O kolejne dwa medale powiększył się dorobek reprezentacji Polski w kolarstwie torowym, która od środy na mińskiej Arenie walczy o medale Torowych Mistrzostw Europy młodzieżowców i juniorów. Krzysztof Maksel zdobył srebrny medal w rywalizacji juniorów na 1 km. Drugi krążek to brąz młodzieżowców w sprincie drużynowym. Polacy wystąpili w składzie: Maciej Bielecki, Krzysztof Szymanek oraz Adrian Tekliński.

Krzysztof Maksel zdobył srebrny medal w rywalizacji juniorów na 1 km. Polaka, który uzyskał czas - 1:03.862 (nowy rekord Polski), pokonał tylko Włoch Loris Paoli (1:03.369). Brązowy medal w tej konkurencji wywalczył Rosjanin Nikolaj Zhurkin (1:03.974). Dziewiąte miejsce zajął Paweł Laskowski (1:05.486).

Drugi krążek to brąz młodzieżowców w sprincie drużynowym. Polacy wystąpili w składzie: Maciej Bielecki, Krzysztof Szymanek oraz Adrian Tekliński. Mistrzami Europy w tej konkurencji zostali Francuzi (Michael D'Almeida, Kevin Sireau, Thierry Jollet), a brąz wywalczyli Brytyjczycy (David Daniell, Jason Kenny, Peter Mitchel).

W wyścigu indywidualnym na dochodzenie juniorów 4. miejsce wywalczył Andrzej Bartkiewicz, który w wyścigu o brązowy medal uległ reprezentantowi Wielkiej Brytanii Georgowi Atkinsowi. Złoto wywalczył Rosjanin Konstantin Kuperasow, a srebro jego rodak Ivan Savitskiy.
Drugi z Polaków startujących w tej konkurencji - Dorian Bartkiewicz - uplasował się na 9. pozycji.

W wyścigu indywidualnym na dochodzenie juniorek Agnieszka Sawosz była 12., a Karolina Karasiewicz 13.

Na piątej pozycji uplasowały się polskie reprezentantki do lat 23 w wyścigu drużynowym na dochodzenie.
W rywalizacji juniorek w sprincie Polki nie walczył o czołowe lokaty. Dominika Żukowska była 9., a Aleksandra Drejgier dopiero 12.

W klasyfikacji medalowej po dwóch dniach, Polska zajmuje 7. miejsce z dorobkiem 4 medali.

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Mińsku potrwają do 19 lipca.

W zeszłym roku torowe ME odbywały się w podwarszawskim Pruszkowie, na nowo wybudowanym welodromie BGŻ Arena. Polacy wywalczyli wówczas 5 medali - 1 złoty, 1 srebrny oraz 3 brązowe.

źródło: pzkol.pl