Mistrzostwa Europy MTB - złoto Aleksandry Dawidowicz
autor: Pawel Krygier 11-07-2009
Reprezentantka Polski, Aleksandra Dawidowicz wywalczyła tytuł młodzieżowej Mistrzyni Europy w wy¶cigu cross-country MTB do lat 23! Impreza odbywa się w holenderskim Zoetermeer. Paulina Gorycka zajęła 9. miejsce a Katarzyna Solus była siedemnasta.

Zawodniczka CCC Polkowice pokonała trasę wy¶cigu w godzinę, 31 minut i 56 sekund. Drugie miejsce zajęła Szwedka Alexandra Engen, która straciła aż dwie minuty i pięć sekund, a jako trzecia finiszowała Francuzka Julie Bresset, trac±c cztery minuty i sze¶ć sekund.

Pozostałe Polski także pokazały się z dobrej strony. Paulina Gorycka zajęła 9. lokatę, ze strat± siedmiu minut i 52 sekund do Dawidowicz, a Katarzyna Solus była 17., trac±c do mistrzyni dziesięć minut i 36 sekund.

Ľródło: pzkol.pl