Tour de France - Marc Cavendish wygrał 2 etap
autor: Pawel Krygier 5-07-2009
Brytyjczyk Marc Cavendish z grupy Team Columbia Highroad wygrał po finiszu z peletonu drugi etap kolarskiego wyścigu Tour de France. Liderem wyścigu pozostał Szwajcar Fabian Cancellara z zespołu Saxo Bank. Jedyny Polak startujący w tegorocznym wyścigu Marcin Sapa z grupy Lampre finiszował w peletonie.

Po pokonaniu pierwszego podjazdu zaatakowała czwórka zawodników: Jussi Veikkanen (Française des Jeux), Stef Clement (Rabobank), Cyril Dessel (AG2R La Mondiale) i Stéphane Augé (Cofidis), uzyskując maksymalną przewagę 5.30. Ucieczka została doścignięta na 15 km przed metą. Wcześniej z peletonu zaatakował Rosjanin Mikhail Ignatiev (Katusha), który bez problemów minął czołówkę. Jednak i akcja mistrza olimpijskiego na torze zakończyła się na 5 km przed metą.

Kraksa na ostatnich kilkuset metrach nie przeszkodziła Brytyjczykowi Marcovi Cavendishowi odnieść zwycięstwo na drugim etapie "Wielkiej Pętli". Drugie miejsce zajął Amerykanin Tyler Farrar (Garmin - Slipstream) a trzeci był Francuz Romain Feillu (Agritubel). Marcin Sapa minął linię mety na 101 miejscu.