Mistrzostwa Polski - Bogumiła Matusiak najlepsza na czas
autor: kolarskipl 24-06-2009
Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski Bogumiła Matusiak z grupy Tramwajarz Łódź wywalczyła w Borku Wielkopolskim tytuł Mistrzyni Polski w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas. Drugie miejsce zajęła ósma zawodniczka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie Paulina Brzeźna (Red Sun Cycling Team), która do triumfatorki straciła zaledwie sekundę. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Pawłowska z zespołu UKS Jedynka Limaro Kórnik, która wywalczyła tytuł mistrzyni Polski do lat 23.

W pierwszym dniu mistrzostw Polski jako pierwsze do wyścigu jazdy indywidualnej na czas przystąpiły kobiety. Zawodniczki miały do pokonania dystans 20 km. Decyzją organizatorów i sędziów jedyną rozstawioną zawodniczką była zeszłoroczna Mistrzyni Polski Bogumiła Matusiak. Losowanie sprawiło, że już na początku rywalizacji jako trzecia z kolei wystartowała jedna Paulina Brzeźna (Red Sun) a tuż przed nią notująca bardzo dobre wyniki w tym sezonie Katarzyna Pawłowska (UKS Jedynka Limaro Kórnik).

Zgodnie z oczekiwaniami bardzo dobrze zaprezentowała się Paulina Brzeźna, która na trudnej technicznie krętej trasie 20 kilometrów zanotowała czas 28:25. Zaledwie dziesięć sekund wolniej dystans przejechała Katarzyna Pawłowska, która zajmowała miejsce tuż za Pauliną. Na końcowe rozstrzygnięcie trzeba było jednak czekać aż do przejazdu ostatniej zawodniczki a była nią broniąca tytułu Bogumiła Matusiak. Zawodniczka Tramwajarza Łódź zaprezentowała się bardzo dobrze i zaledwie o jedną sekundę wyprzedziła Paulinę Brzeźną.

Brązowy medal zdobyła Katarzyna Pawłowska z zespołu UKS Jedynka Limaro Kórnik, która cieszyła się z tytułu młodzieżowej mistrzyni Polski. Na podium wyścigu do lat 23 kobiet stanęły ponadto Martyna Klekot (Tadpol Jura Częstochowa) oraz Eugenia Bujak z Grupy Kolarskiej Zagłębie Sosnowiec.