PP w Darłowie - Bogumiła Matusiak najlepsza na czas
autor: Pawel Krygier 31-05-2009
Bogumiła Matusiak z grupy Tramwajarz Łódź wygrała w sobotę w Darłowie rywalizację w jeździe indywidualnej na czas podczas zawodów Pucharu Polski kobiet w kolarstwie szosowym. Drugie miejsce zajęła Edyta Jasińska (EMdek Budopol Bydgoszcz) a trzecia była Eugenia Bujak (Zagłębie Sosnowiec). Wśród juniorek zwyciężyła czwarta w kategorii open Agnieszka Sawosz (KK KROSS Ziemia Darłowska).

Zawodniczki w kategoriach elity i juniorek miały do pokonania trasę z Darłowa do Drozdowa wraz nawrotem o długości 15 km. W pierwszej części dystansu, która okazała się decydująca zawodniczki jechały przy silnym przeciwnym wietrze.

W takich warunkach najlepiej poradziła sobie Bogumiła Matusiak z grupy Tramwajarz Łódź, która o 52 sekundy wyprzedziła Edytę Jasińską (EMdek Budopol Bydgoszcz) oraz 0 1.13 Eugenię Bujak (Zagłębie Sosnowiec).

Czwarty czas kategorii open uzyskała najlepsza wśród juniorek Agnieszka Sawosz (KK KROSS Ziemia Darłowska).W tej kategorii na podium stanęły także Małgorzata Piotrowska (Ogniwo Boxmet Dzierżoniów) oraz Karolina Karasiewicz (Tramwajarz Łódź).

Wyniki młodszych kategorii podamy niebawem.