Tomasz Lisowicz wygrał Wyścig Szosami Zagłębia
autor: Pawel Krygier 25-05-2009
Kolarze grupy CCC Polsat Polkowice zdominowali rywalizację na rundach wokół sosnowieckiego Parku Sieleckiego. W niedzielne popołudnie zawodnicy w charakterystycznych pomarańczowych koszulkach, którzy jako jedyni spośród polskich drużyn zawodowych stawili się w stolicy Zagłębia w najsilniejszym składzie, wygrali wszystkie punktowane okrążenia i zajęli sześć pierwszych miejsc!

34 uczestników wyścigu głównego (elita i orlicy - z polskich zawodowców oprócz ośmiu kolarzy CCC jeszcze tylko trójka z DHL, bez zawodników Mroza i Legii) miało do przejechania 30 okrążeń po 2.3 kilometra, czyli w sumie 69 kilometrów. Co druga runda była punktowana (5 – 3 – 2 – 1).

Przez większość dystansu prowadziła trójka: Krzysztof Jeżowski, Piotr Zieliński i Łukasz Bodnar (zajęli odpowiednio drugą, trzecia i czwartą pozycję), ale zwyciężył Tomasz Lisowicz, który dojechał do swoich kolegów dopiero w połowie wyścigu, ale mimo to zdążył uzbierać najwięcej punktów. – Właśnie taką taktykę ustaliliśmy. Zwykle pomagam sprinterom. Dzisiaj oni mi się odwdzięczyli i pozwolili wygrać – tłumaczył mierzący niemal dwa metry zwycięzca.

Do niecodziennej sytuacji doszło na ostatniej rundzie. Z pięcioosobowej czołówki odjechał Lisowicz, natomiast pozostali kolarze CCC... poczekali na kolejną grupę, w której był Adrian Honkisz. Na oczach swoich starszych kolegów, którzy kilkadziesiąt metrów przed metą niemal stanęli, zawodnik z Kęt stoczył walkę o ostatnie punkty tego wyścigu, a tym samym zwycięstwo w swojej kategorii wiekowej. Na finiszu lepsi od niego okazali się jednak Kacper Szczepaniak (POM Strzelce Krajeńskie) i Piotr Chatłas (KLTC Kalisz).

Wyniki Elita i U23 (30 x 2.3 km = 69 km)