Kolarski.pl - Serwis internetowy kolarstwo w Polsce
PŚ MTB w Madrycie - Maja Włoszczowska dziewiąta
autor: Pawel Krygier 24-05-2009
Maja Włoszczowska zajęła dziewiąte miejsce podczas rozgrywanych w Madrycie zawodów Pucharu Świata w kolarstwie górskim. Anna Szafraniec (JBG2) zajęła 15 miejsce a Aleksandra Dawidowicz była 21 i druga wśród zawodniczek do lat 23. Wyścig wygrała Hiszpanka Margarita Fullana przed Kanadyjką Marie Helene Premont i Norweżką Lene Byberg.

Wyścig rozpoczął się pechowo dla Magdaleny Sadłeckiej, która tuż po starcie wzięła udział w kraksie. - Przy tej kraksie Magda uszkodziła przerzutkę, która niedługo później całkiem się urwała i Magda nie mogła jechać dalej - ocenił sytuację dyrektor sportowy grupy CCC Polkowice Andrzej Piątek.

Już w połowie pierwszej rundy utworzyła się trzyosobowa czołówka, w składzie Norweżka Lene Byberg, Hiszpanka Margarita Fullana i Kanadyjka Marie Helene Premont, które jak się okazało między sobą rozstrzygnęły walkę o zwycięstwo. Na dystansie najwyżej z Polek jechała Maja Włoszczowska, która przez pierwszą część wyścigu jechała na siódmej pozycji. W końcówce naszą zawodniczkę wyprzedziły kolejne dwie rywalki i wicemistrzyni olimpijska skończyła wyścig na dziewiątym miejscu.

Piętnaste miejsce zajęła Anna Szafraniec. Zawodniczka grupy JBG2 przez większość dystansu jechała około dziesiątego miejsca, lecz w końcówce nie udało się utrzymać miejsce w czołowej "10". W walce o końcowy sukces najlepsza okazała się Hiszpanka Margarita Fullana przed Kanadyjką Marie Helene Premont i Norweżką Lene Byberg.