Krzysztof Jeżowski wygrywa w Bełchatowie
autor: Pawel Krygier 6-05-2009
Krzysztof Jeżowski z grupy CCC Polsat Polkowice wygrał rozgrywaną w dniu 3 maja XXXIII edycję ogólnopolskiego wyścigu kolarskiego o „Wielką Nagrodę Bełchatowa”. Tuż za nim zameldował się kolega z ekipy Tomasz Smoleń, a jako trzeci finiszował Dariusz Rudnicki z ekipy DHL Author.

Jak co roku na starcie wyścigu w Bełchatowie stanęło 94 kolarzy z wszystkich polskich ekip zawodowych a także wielu kolarzy z klubów amatorskich. Wyścig został rozegrany na rundach ulicami Bełchatowa a kolarze mieli do pokonania trasę długości 145,6 kilometra (7 okrążeń po 20,8km).

Od samego startu kolarze narzucili bardzo wysokie tempo, dochodziło do licznych prób odjazdów, skoków, które konsekwentnie były kasowane i na metę wyścigu przyjechał cały peleton.

Po raz kolejny swoje umiejętności sprinterskie pokazał Krzysztof Jeżowski, który dzięki umiejętnemu rozprowadzeniu przez kolegów z ekipy jako pierwszy minął linię mety.