Hellena Tour - Ł. Bodnar liderem po czasówce
autor: Pawel Krygier 25-04-2009
Podwójnym zwycięstwem kolarzy grupy CCC Polsat Polkowice zakończył się drugi etap kolarskiego wyścigu Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour - jazda indywidualna na czas w Opatówku. Zwycięstwo odniósł Łukasz Bodnar przed Jarosławem Rębiewskim. Trzecie miejsce zajął Wojciech Halejak (DHL Author). Podobnie wygląda klasyfikacja generalna, w której Łukasz Bodnar o 14 sekund wyprzedza Jarosława Rębiewskiego i 17 sekund Wojciecha Halejaka.

Jazda indywidualna na czas przyniosła sukces kolarzom CCC Polsat Polkowice zgodnie z oczekiwaniami zwycięstwo odniósł mistrz Polski w tej specjalności Łukasz Bodnar przed kolegą z zespołu Jarosławem Rębiewskim.
Dobrze wypadli także kolarze grupy DHL Author, którzy zajęli cztery kolejne miejsca. Za trzecim Wojciechem Halejakiem kolejne miejsca zajęli Marek Rutkiewicz, Robert Radosz i Dariusz Baranowski. Siódme miejsce zajął najlepszy z kolarzy grupy Mróz Mateusz Taciak.

Najlepszy spośród kolarzy do lat 23 Piotr Kasperkiewicz z zespołu KTK Kalisz zajął dziewiąte miejsce.

Po południu rozegrany zostanie etap ze startu wspólnego, na którym kolarze rywalizować będą na trasie z Kalisza do Kazimierza Biskupiego (121 km).