Po Ziemii Międzyrzeckiej - sukcesy orlików KTK Kalisz
autor: Pawel Krygier 22-04-2009
W dniach 18- 19 kwietnia rozegrany został wy¶cig szosowy po "Ziemi Międzyrzeckiej". Kolarze zmagali się na trasie trzech etapów. W wy¶cigu wzięli udział zawodnicy w kategoriach elita i młodzieżowiec. Na starcie wy¶cigu stanęło czterech reprezentantów KTK Kalisz: Piotr Kasperkiewicz, Kornel Sójka, Patryk Ratajczyk i Marcin Rosłaniec.

Pierwszy etap- jazdę indywidualn± na czas(20km) w¶ród młodzieżowców zwyciężył Piotr Kasperkiewicz, a tuż za nim uplasował się Kornel Sójka. W kryterium ulicznym rozegranym tego samego dnia na dystansie 45 kilometrów czwarte miejsce w¶ród orlików zaj±ł Kornel Sójka.

Niedzielny etap, wy¶cig ze startu wspólnego kolarze KTK ukończyli w czołowiej grupie. W klasyfikacji generalnej po trzech etapach zwyciężył Mateusz Taciak, a kolejno szóste i siódme miejsce zajęli Piotr Kasperkiewicz i Kornel Sójka co dało im pierwsz± i drug± lokatę w¶ród młodzieżowców.

Ľródło: ktk.kalisz.pl