Michał Ładosz szósty w Tour du Loir-et-Cher
autor: Pawel Krygier 20-04-2009
Michał Ładosz z francuskiego zespołu Blois CAC 41 zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej rozgrywanego we Francji wyścigu Tour du Loir-et-Cher 'E. Provost' (kat 2.2. UCI). Zwycięzcą został Rosjanin Dmitry Kosyakov z grupy Katyusha przed Francuzem Vincentem Dauga (Entente Sud Gascogne) i Belgiem Svenem Vandousselaere (Jong Vlaanderen - Bauknecht). Na 78 miejscu wyścig ukończył Piotr Chudzyński.

Michał Ładosz przez cały wyścig meldował się w czołówce kolejnych etapów. Na drugim odcinku były kolarz grupy Legia zajął czwarte miejsce i taką samą lokatę zajmował w klasyfikacji generalnej. Na kolejnym etapie awansował nawet na trzecią lokatę. Niestety w końcówce wyścigu nasz reprezentant stracił miejsce na podium i zajął szóste miejsce w wyścigu ujętym w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

Aktywna jazda Polaka przyniosła mu także drugie miejsce w klasyfikacji sprinterskiej. Michał Ładosz zdobył tyle samo punktów co zwycięzca Niemiec Ingmar Dabler z zespołu LKT Team Brandenburg.