MŚ w Pruszkowie - Ratajczyk nie ukończył w. punktowego
autor: Pawel Krygier 25-03-2009
Australijczyk Cameron Meyer wywalczył w Pruszkowie tytuł mistrza świata w wyścigu punktowym. Srebrny medal zdobył Brytyjczyk Chris Newton a brąz przypadł Duńczykowi Danielowi Kreutzfeldtowi. Jeden z faworytów reprezentant Polski Rafał Ratajczyk nie ukończył wyścigu wcześniej na dystansie zdobywając trzy punkty.

Cameron Meyer to wielokrotny mistrz świata w kategoriach juniorskich. Tym razem sięgnął po złoty medal wśród seniorów. Australijczyk, który od tego sezonu reprezentuje na szosie barwy ProTourowego Garmin-Slipstream, spełnił tym samym swoje przedsezonowe założenia, gdyż właśnie wyścig punktowy miał być jego głównym celem na pierwszą część sezonu.

Meyer zdobył 24 punkty podczas 16 lotnych finiszy. Walka trwała aż do ostatniego okrążenia, gdyż srebrny medalista Daniel Kreutzfeldt zakończył rywalizację z 22 punktami. Chris Newton zdołał uzbierać 21 oczek, co dało mu brązowy medal.

Rozczarował Rafał Ratajczyk, który nie ukończył rywalizacji. Po wyścigu nasz reprezentant tłumaczył się gorączką, stwierdził również, że wątpliwy jest jego start w kolejnych konkurencjach, a start w wyścigu punktowym jest wielką porażką.