Puchar Świata na torze - czwarte miejsce Polek
autor: Pawel Krygier 13-12-2008
Aleksandra Drejgier i Renata Dąbrowska zajęły czwarte miejsce w finale sprintu drużynowego podczas rozgrywanego w kolumbijskim Cali Pucharu Świata w kolarstwie torowym. W wyścigu o brąz Polki uległy Litwinkom.

W wyścigu na 500 metrów Aleksandra Drejgier startująca jeszcze w kategorii juniorek zajęła 11 miejsce. Zwyciężyła Litwinka Simona Krupeckaite.

Dzień wcześniej nasze zawodniczki będące jedynymi reprezentantkami Polski na tych zawodach startowały w indywidualnym sprincie. W kwalifikacjach tej konkurencji 11 czas uzyskała Renata Dąbrowska a do czołowej 16 nie udało się zakwalifikować Aleksandrze Drejgier, która była 18. Renata Dąbrowska w 1/8 finału musiała uznać wyższość Francuzki Sandie Clair.

Renata Dąbrowska wystartowała także w scratchu zajmując 12. miejsce. W tej konkurencji zwycięstwo odniosła Włoszka Annalisa Cucinotta, znana ze zwycięstw na trasie szosowego wyścigu Dookoła Polski kobiet.