Piotr Osiński i Paweł Cieślik w Mrozie
autor: Pawel Krygier 1-11-2008
Trwa kompletowanie składu ekipy Mróz Action na nadchodzący sezon. Po przedłużeniu kontraktów z Błażejem Janiaczykiem i Mariuszem Witeckim oraz zakontraktowaniu Jacka Morajko, Mateusza Taciaka, Wojciecha Dybela oraz Mateusza Mroza szef najstarszej zawodowej ekipy w Polsce - Piotr Kosmala - zdecydował się na zatrudnienie dwóch bardzo młodych zawodników - Piotra Osińskiego i Pawła Cieślika.

Piotr Osiński, młodszy brat Marcina jeżdżącego w ostatnich sezonach w barwach Mroza, swój największy sukces w karierze odniósł w czerwcu tego roku, kiedy to został mistrzem Polski ze startu wspólnego w kategorii orlików. Zawodnik który w dopiero w grudniu skończy 22 lata ścigał się do tej pory w barwach zespołu TKK Pacific Toruń będącego znaną kuźnią talentów kolarskich w naszym kraju. W barwach tej ekipy Osiński startował m.in. we Włoszech, gdzie zajął szóste miejsce w wyścigu GP Ind.Com.Art di Castelfidardo. Przed rokiem był natomiast trzeci w GP Bradlo na Słowacji.

Natomiast Paweł Cieślik, który jest rówieśnikiem Osińskiego, startował do tej pory we francuskim zespole młodzieżowym VC Lyon Vaulx-en-Velin. W jego barwach w 2007 roku zajął trzecie miejsce we włoskim wyścigu Giro del Canavese. Cieślik także regularnie występował w reprezentacji Polski orlików, w barwach której zajął w tym roku 13 miejsce w prestiżowym wyścigu GP Tell. Był także 12. przed rokiem i 23. w tym sezonie w Mistrzostwach Świata U23 ze startu wspólnego.

Dla obu nowych zawodników naszego zespołu nadchodzący sezon będzie debiutanckim w gronie kolarzy elity.

żrodło: mrozaction.pl