Jacek Morajko wraca do Polski
autor: Pawel Krygier 14-10-2008
Prawdziwa rewolucja szykuje się w składzie czołowej polskiej ekipy Mróz Action. Zespół prowadzony przez Piotra Kosmalę i Roberta Dudę opuści najprawdopodobniej aż siedmiu kolarzy i tylu samych dołączy do zespołu. Na chwilę obecną w zespole pozostają jedynie Mariusz Witecki oraz Błażej Janiaczyk. Nowym, oficjalnie już potwierdzonym nabytkiem został Jacek Morajko.

27-letni Morajko całą swoją profesjonalną karierę spędził w zespołach portugalskich. W latach 2003-2004 pochodzący z Opola zawodnik bronił barw ekipy Antarte - Rota dos Moveis, a następne cztery sezony był wierny barwom Boavisty. Morajko w 2007 roku - najbardziej udanym w jego dotychczasowej karierze - został wicemistrzem Polski w wyścigu ze startu wspólnego i był czwarty podczas prestiżowego testu przedolimpijskiego. W obecnym sezonie wygrał etap i przez dwa liderował w portugalskim wyścigu Volta a Trás-os-Montes, a krajowe mistrzostwa ukończył na ósmej pozycji. Wystartował także na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, podczas których ukończył wyścig ze startu wspólnego na 55. pozycji.

Wg Piotra Kosmali Jacek Morajko będzie idealnie pasował do koncepcji jego zespołu, bowiem były zawodnik Boavisty świetnie radzi sobie w niskich górach, które dominując na trasach polskich wyścigów. Ponadto jest bardzo szybkim zawodnikiem i może skutecznie walczyć na finiszach z mniejszych grup.

Morajko w nowym, odmłodzonym zespole Mróz Action będzie się ścigał razem z byłym mistrzem Polski Mariuszem Witeckim oraz trzecim kolarzem tegorocznej Pro Ligi Błażejem Janiaczykiem, którzy przedłużyli umowy z ekipą z Gdańska. Do zespołu dołączyli także o czym pisaliśmy Mateusz Taciak i Paweł Cieślik.