Fortum - Maja Włoszczowska znów liderką
autor: Pawel Krygier 9-08-2008
Przygotowująca się do występu na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie Maja Włoszczowska po solowej akcji wygrała trzeci etap kolarskiego wyścigu Fortum i odzyskała prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce na etapie w Jedlinie Zdrój zajęła Anna Harkowska (Brothers Bike Berlin) a trzecia była druga z olimpijek Aleksandra Dawidowicz (Halls).

W sobotę zawodniczki rywalizowały na trasie liczącej 84 mając do pokonania 8 okrążeń po 10,5 km. Na ciężkiej rundzie wysoką formę zaprezentowała Maja Włoszczowska samotnie pokonując linię mety. Ze stratą 1.15 za zawodniczką grupy Halls na metę przyjechała 4-osobowa grupa, którą przyprowadziła Anna Harkowska (Brothers Bike Berlin) a za nią finiszowały Aleksandra Dawidowicz (Halls), Bogumiła Matusiak (Primus) oraz Monika Grzebinoga (Pol-Aqua).

Maja Włoszczowska powróciła zatem na pozycję liderki odbierając koszulkę koleżance z grupy Magdalenie Sadłeckiej. Przed ostatnim etapem drugie miejsce ze stratą 17 sekund zajmuje Monika Grzebinoga a trzecia jest Sylwia Kapusta (obie Pol-Aqua) tracąc do liderki 1.11. Czwarte miejsce zajmuje Aleksandra Dawidowicz (Halls).