Tour of Guadeloupe - Tomasz Olejnik liderem
autor: Pawel Krygier 4-08-2008
Tomasz Olejnik reprezentujący zespół Ste Austreberthe Pavilly Barent zajął drugie miejsce na pierwszym etapie kolarskiego wyścigu Tour de Guadeloupe. Polak został nowym liderem wyścigu zmieniając na prowadzeniu zwycięzcę prologu swojego rodaka Adama Pierzgę (Lynx Optique Eafit / UVN). Etap wygrał Francuz Eddy Lembo, który w klasyfikacji generalnej jest drugi.

Jak informuje portal bikefun-leszno.com - Już na początku pierwszego i najdłuższego etapu tegorocznego wyścigu zaatakowało 2 zawodników Frédéric Théobald (ASBM) et Julian Rammler (Italie). Jednak jadący ponad 50 km/h peleton zdołał dogonić uciekinierów.

Dochodziło do kolejnych ataków i na czele znalazła się 10 osobowa grupka. Z tej grupy odskoczyło 2 zawodników: Eddy Lembo (EDS) i Polak Tomasz Olejnik (Pavilly-Barentin), którzy uzyskali 2 minutową przewagę nad pozostałą ósemką i między sobą rozegrali sprint wygrany przez Eddiego Lombo. Peleton dojechał do mety podzielony na kilka grup. Jedną z nich przyprowadził bardzo ambitnie jadący Damian Wojciechowski UCC, który ze stratą 6.29 zajął 16 pozycję.

Nowym liderem wyścigu został Polak Tomasz Olejnik, Damian Wojciechowski jest 16, a Adam Pierzga 23.