MŚ Solo 24 h: brąz Dariusza Sawickiego
autor: Pawel Krygier 31-07-2008
Startujący w kanadyjskiej miejscowości Canmore Dariusz Sawicki z Treka Gdynia zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Solo 24h w kat. 25-29 lat. Na trasie panowały ciężkie warunki, przez wiele godzin zawodnicy jechali w padającym deszczu i gradzie, a trasa zamieniła się w niebezpieczne błotne grzęzawisko.

Z powodu problemów zdrowotnych tuż po północy z wyścigu wycofał się Mistrz Świata Solo 24 z poprzedniego roku, Amerykanin Tikler Juarez.

Tytuł mistrzowski wywalczył Australijczyk James Williamson. Wśród kobiet triumfowała Amerykanka Rebecca Rusch. Dariusz Sawicki, który w ciągu 24 godzin pokonał on 12 okrążeń, wywalczył brązowy medal w kat. 25-29 lat. Musiał on uznać wyższość Australijczyka Andy Fallowsa i Brytyjczyka Michaela Cotty.

żródło: Trek Gdynia