Maja Włoszczowska mistrzynią Polski MTB
autor: Pawel Krygier 27-07-2008
Maja Włoszczowska z grupy Halls wywalczyła w Kielcach tytuł mistrzyni Polski MTB w konkurencji cross-country na rok 2008. Srebrny medal zdobyła Aleksandra Dawidowicz a brąz przypadł Annie Szafraniec. Złota i srebrna medalistka będą reprezentować Polskę na na zbliżających się Igrzyskach XIX Olimpiady w Pekinie.

W wyścigu kobiet, który rozpoczął się o godzinie 14, przy temperaturze grubo przekraczającej 30 stopni Celsjusza. Maja Włoszczowska okazała się bezkonkurencyjna pokonując swoje teamowe koleżanki, drugą Aleksandrę Dawidowicz o 1:13 minuty oraz trzecią Annę Szafraniec o 2:05 minuty. Tym samym Włoszczowska, której występ w Pekinie będzie drugim startem olimpijskim potwierdziła swoją absolutną dominację na krajowym podwórku. Jej partnerką w polskiej reprezentacji będzie niedzielna wicemistrzyni Aleksandra Dawidowicz, dla której będą to pierwsze igrzyska.

Dawidowicz, która jest brązową medalistką tegorocznych mistrzostw świata MTB do lat 23, została również w niedzielę mistrzynią Polski w tej kategorii wiekowej. Zawodniczka Halls Team absolutnie zdominowała wyścig orliczek pokonując na mecie drugą Karolinę Kozelę (Ghost Karolla Racing Team) aż o 8:59 minuty! Trzecia na mecie brązowa medalistka Marlena Pyrgies (MKS Start Peugeot Lublin) straciła do Dawidowicz 9:29 minuty.

W kategorii juniorek mistrzynią Polski została Paula Gorycka (ULKS Sprint Valvex Jordanów). Drugie miejsce i srebrny medal wywalczyła Anna Kowalczyk (UKS Jelcz Laskowice), która straciła do zwyciężczyni 6:27 minuty. Brązowy medal wywalczyła Karolina Giezek (UKS Trójka-Jarome Jarocin Pawlak), tracąc do Goryckiej 7:24.