Pętla K-I: Zwycięstwo i rekord M. Galińskiego
autor: Pawel Krygier 7-07-2008
Marek Galiński z grupy kolarskiej JBG2 APC Presment zwyciężył w tegorocznej edycji wyścigu kolarskiego Pętla Karkonosko - Izerska. Swoje zwycięstwo "Diabeł" udokumentował bijąc ustanowiony przez Dariusza Baranowskiego rekord wjazdu na Przęłęcz Karkonoską. Na pokonanie prawie 11 kilometrowego podjazdu uważanego za jeden z najtrudniejszych w Polsce zwycięzca wyścigu potrzebował 34 minuty i 28 sekund.

Kolarze w ciągu dwóch dni zmagań mieli do pokonania 228 kilometrów trudnej górskiej trasy, w tym sześć OS - ów czyli etapów ściganych. Dominacja Marka Galińskiego na trasie wyścigu nie podlegała żadnej dyskusji, gdyż następnego z zawodników nasz reprezentant na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie wyprzedził o prawie 4 minuty. Kolejne miejsca na podium zajęli Grzegorz Szczechla z Ustronia i Dominik Patrzykowski z Łobodna. Ogółem wyścig ukończyło 104 kolarzy.

źródło: własne, jg24.pl