CCC Polsat Polkowice przed Mistrzostwami Polski
autor: Pawel Krygier 25-06-2008
Grupa CCC Polsat Polkowice od kilku dni przebywa na zgrupowaniu w hotelu „LAS” w Piechowicach gdzie jak zawsze przed ważnymi startami kolarze szlifują swoją formę. Od czwartku zawodnicy rywalizować będą na trasie Mistrzostw Polski w Złotoryi - poinformowano na stronie zespołu.

Dzięki uprzejmości właściciela hotelu p. Eugeniusza Zielenkiewicza który od lat wspiera ekipę kolarzy z Polkowic, zostały stworzone doskonałe warunki pobytu i wspaniały klimat przygotowań do tego ważnego startu.

W niedzielę 22.06.br. w ramach przygotowań do startu w Mistrzostwach Polski, ekipa CCC Polsat Polkowice wystartowała w Miliczu, w XVIII Memoriale Józefa Grundmanna. Na stracie wyścigu stanęło 124 kolarzy którzy mieli do pokonania 8 rund po 21 km każda (168 km).

Jak poinformował dyrektor sportowy ekipy Marek Leśniewski …. wyścig odbywał się na bardzo wysokim tempie przy temperaturze 31 st Celsjusza. Przez cały czas wyścigu w peletonie było niespokojnie, ciągle dochodziło do licznych ucieczek. W końcówce odjechało 4 kolarzy (Sapa, Kiendyś, Paterski i Dybel). Na 1 km do mety zaatakował Sapa do którego dojechał Paterski i tak minęli linię mety. O trzecie miejsce Kiendyś wygrał sprint z Wojciechem Dyblem z Pacyfiku Toruń. Mateusz Mróz zajął 10 miejsce. Trudy rywalizacji wytrzymało jedynie 55-ciu z nich a ich średnia prędkość wyniosła 43,4 km/h.

Po zakończonym wyścigu oraz cyklu przygotowań w Piechowicach, dyrektor sportowy Marek Leśniewski ustalił skład ekipy na Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. W jeździe indywidualnej na czas wystartują: Jarosław Rębiewski, Tomasz Lisowicz, Tomasz Kiendyś, Mateusz Mróz, Paweł Szaniawski i Grzegorz Żołędziowski, natomiast w wyścigu ze startu wspólnego do powyższego składu dołączą jeszcze Krzysztof Jeżowski i Marek Wesoły.

źródło: ccckosz.polkowice.pl