Tour de Pologne - kadrowicze w formie
autor: Pawel Krygier 24-06-2008
Doskonale spisywał się potencjalny reprezentant Polski na 65. Tour de Pologne Przemysław Niemiec w wyścigu Route du Sud rozgrywanym w Pirenejach. Polak jeżdżący w barwach grupy Miche zajął drugie miejsce na drugim etapie - górskiej czasówce i wygrał zdecydowanie trzeci etap, z trudnym podjazdem do mety.

Na trasie były cztery długie podjazdy znane z Tour de France: Col du Tourmalet, Col du Val Louron, Col de Peyresourde i finałowy 18-kilometrowy podjazd pod Luchon Superbagneres. Polak już na pierwszej premii górskiej jechał w ucieczce i pierwszy wjechał na słynny Tourmalet. Na Col de Peyresourde był drugi. 9 kilometrów przed kreską jechał już tylko z Kévinem De Weertem, a na czele wyścigu znajdował się Serafin Martinez. 5 kilometrów później polsko-belgijski duet dogonił Hiszpana. Niemiec oderwał się od rywali i samotnie wjechał na metę. Polak w wyścigu wygrał klasyfikację górską i punktową, a w „generalce” był 12 (straty z 1. etapu).

Piotr Wadecki może być także zadowolony z Piotra Zielińskiego, który w ładnym stylu wygrał 1. etap wyścigu Boucles de la Mayenne we Francji.

Przemysław Niemiec jest jednym z kandydatów do startu w 65. Tour de Pologne w barwach kadry narodowej pod wodzą selekcjonera Piotra Wadeckiego, która w TdP wystartuje pod szyldem Polska-BGŻ. W szerokiej kadrze znalazło się 25 kolarzy z polskich i zagranicznych ekip. Pierwsza selekcja nastąpi tuż po mistrzostwach Polski, które w dniach 26-29 czerwca odbędą się w Złotoryi.
Spośród 25 wybrańców selekcjonera do składu dostanie się tylko ośmiu kolarzy, którzy we wrześniu będą rywalizować z najlepszymi grupami kolarskimi na świecie.

źródło: Lang Team