Kolarski.pl - Serwis internetowy kolarstwo w Polsce
Piotr Zaradny wygrał Memoriał R. Siemińskiego
autor: Pawel Krygier 2-05-2008
Piotr Zaradny został zwycięzcą kolarskiego Memoriału Romana Siemińskiego. Drugie miejsce wywalczył Bartosz Huzarski z ekipy Mróz, a trzecie Mateusz Komar z DHL Author. Wyścig rozegrano w konwencji kryterium ulicznego na dystansie 67.5 km, a runda liczyła 2100 metrów.

Od startu dominowały 3 polskie ekipy DHL Author, Legia,Mróz oraz estońska Kalev. Najbardziej napracowali się zawodnicy Legii, którzy kasowali ucieczki, a nie starczało im sił na zabranie się w kolejne odjazdy. Ciekawą koncepcję przyjęła warszawska ekipa DHL Author Zbigniewa Szczepkowskiego, który w swojej karierze sportowej wygrał grubo ponad 100 wyścigów ulicznych czyli kryterium.

Pomimo ataków zawodników Mroza Marka Rutkiewicza i Błażeja Janiaczyka znana „tatarska strzała” czyli zawodnik DHL Author Piotr Zaradny potrafił jako pierwszy finiszować na tzw. tłustych okrążeniach zbierając coraz to większą liczbę punktów. Do walki włączył się Bartosz Huzarski, który w drugiej części dystansu bardzo poważnie zaczął zagrażać prowadzącemu Zaradnemu. Kilka finiszy kibice mogli oglądać z uczestnictwem vice mistrza świata Rafała Ratajczyka, który z wielką finezją ogrywał kolegów na kresce.

Końcowe zwycięstwo i puchar Znakomitego niegdyś trenera Legii Romana Siemińskiego zdobył zawodnik DHL Author Piotr Zaradny, drugie miejsce wywalczył Bartosz Huzarski z ekipy Mróz, a trzecie Mateusz Komar z DHL Author.