Puchar Świata MTB - Polki daleko
autor: Pawel Krygier 20-04-2008
Chinka Ren Chengyuan wygrała w austriackim Houffalize inauguracyjne zawody z cyklu Pucharu Świata w kolarstwie górskim w kategorii elity. Drugie miejsce zajęła Rosjanka Irina Kalentiewa a trzecia była Kanadyjka Marie Helen Premont. Dalekie miejsce zajęły Polki, najlepsza z nich Magdalena Sadłecka była dopiero 29.

Wyścig pechowo rozpoczął się dla Mai Włoszczowskiej, która już na pierwszym okrążeniu jadąc w okolicach szóstego miejscu uszkodziła przerzutkę i spadła na bardzo daleką pozycję mając 16 minut straty do liderki. Mistrzyni Polski choć zdecydowała się na dalszą jazdę, ostatecznie nie ukończyła wyścigu.

Słabiej zaprezentowały się inne nasze zawodniczki.Najlepsza z Polek Magdalena Sadłecka była 29, Aleksandra Dawidowicz - 31 a Anna Szafraniec 45.