Kolarze torowi przed najważniejszymi zawodami
autor: Pawel Krygier, data: 28-01-2009
W końcową fazę wchodzą przygotowania do mistrzostw świata w kolarstwie torowym, które odbędą się za dwa miesiące w Pruszkowie (25-29 marca). Imprezy kolarskiej tej rangi w Polsce nigdy wcześniej nie było - informuje Polska Agencija Prasowa.
Więcej ...
Za dwa miesiące torowe MŚ w Pruszkowie!
autor: Pawel Krygier, data: 27-01-2009
Już tylko dwa miesiące pozostały do rozpoczęcia mistrzostw świata w kolarstwie torowym w podwarszawskim Pruszkowie (25-29 marca 2009). Ta prestiżowa impreza, naszpikowana gwiazdami z całego świata, odbędzie na prawdopodobnie najszybszym welodromie świata - BGŻ Arena!
Więcej ...
PŚ w Pekinie - dziewiąte miejsce w madisonie
autor: Pawel Krygier, data: 18-01-2009
Rafał Ratajczyk i Łukasz Bujko zajęli 9 miejsce w wyścigu madison na zakończenie rozgrywanego w Pekinie Pucharu Świata w kolarstwie torowym. W rywalizacji sprinterów Łukasz Kwiatkowski zajął 13 miejsce, Adrian Tekliński sklasyfikowany został na 25 miejscu a Maciej Bielecki był 35.
PŚ w Pekinie - szóste miejsce drużyny na 3 km
Polska drużyna kobiet startująca w składzie Edyta Jasińska, Dominika Mączka i Małgorzata Wojtyra zajęła szóste miejsce w wyścigu na 3 km podczas ostatniego dnia rozgrywanego w Pekinie Pucharu Świata w kolarstwie torowym. W wyścigu keirin swój udział na repesażach zakończyły Renata Dąbrowska i Aleksandra Drejgier zajmując odpowiednio 13 i 21 miejsce.
PŚ w Pekinie - Kamil Kuczyński trzeci na 1 km
autor: Pawel Krygier, data: 17-01-2009
Kamil Kuczyński stanął na najniższym stopniu podium wyścigu na 1 kilometr ze startu zatrzymanego podczas rozgrywanego w Pekinie Pucharu Świata w kolarstwie torowym. Nasz reprezentant uzyskał czas 1:03.020. Zwycięstwo odniósł Malezyjczyk Mohd Rizal Tisin przed Francuzem Francois Pervisem. Dwunaste miejsce zajął drugi z Polaków Adrian Tekliński (1:05.850).
PŚ w Pekinie - Rafał Ratajczyk trzeci w scratchu
Rafał Ratajczyk stanął na najniższym stopniu podium w wyścigu scratch podczas wieczornej sesji drugiego dnia torowego Pucharu Świata w Pekinie. Jest to już drugie podium Polaka w Pekinie. We wczorajszym wyścigu punktowym Ratajczyk zajął również trzecie miejsce. Zwyciężył Nowozelandczyk Hayden Godfrey przed Brytyjczykiem Chrisem Newtonem.
PŚ w Pekinie - Małgorzata Wojtyra dziewiąta
Magorzata Wojtyra zajęła dziewiąte miejsce w finale wyścigu punktowego na zakończenie drugiego dnia Pucharu Świata w Pekinie. Polka zdobyła punkty za zwycięstwo na jednym punktowanym finiszu. Najlepsza okazała się Czeszka Jarmila Machacova przed Chinką Cui Wang. Obie nadrobiły okrążenie nad peletonem.
PŚ w Pekinie - szóste miejsce Polek
Aleksandra Drejgier i Renata Dąbrowska zajęły szóste miejsce w sprincie drużynowym w drugim dniu rozgrywanych w Pekinie zawodów Pucharu Świata w kolarstwie torowym. W wyścigu na 500 metrów Aleksandra Drejgier była 10. Swój bieg eliminacyjny w wyścigu punktowym wygrała Małgorzata Wojtyra. Słabiej zaprezentowali się mężczyźni.