Int. de l’Ardeche - Paulina Brzeźna 30 na czas
autor: Pawel Krygier, data: 10-09-2008
Austriaczka Christiana Soeder wygrała drugi etap wyścigu Tour Cycliste Feminin International de l’Ardeche jazdę indywidualną na czas i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Najlepsza z Polek Paulina Brzeźna była 30. W klasyfikacji generalnej 28 miejsce zajmuje Sylwia Kapusta.
Więcej ...
Int. de l’Ardeche - Sylwia Kapusta 9 na 1 etapie
Mistrzyni olimpijska z Pekinu Brytyjka Nicole Cooke wygrała po finiszu z peletonu pierwszy etap kolarskiego wyścigu Tour Cycliste Feminin International de l’Ardeche. Drugie miejsce zajęła Szwedka Susane Ljungskog a trzecia była Szwedka Emma Johanson. Najlepsza z Polek Syliwia Kapusta była dziewiąta, kolejna z biało-czerwonych Magdalena Zamolska była 26.
Kadra Polski na Tour International de l’Ardeche
Sześcioosobowa reprezentacji Polski wystartuje w rozgrywanym we Francji etapowym wyścigu Tour Cycliste Feminin International de l’Ardeche. W składzie biało-czerwonych nie zabrakło ósmej zawodniczki wyścigu ze startu wspólnego Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i Mistrzyni Polski Pauliny Brzeźnej.
Więcej ...
Katarzyna Pawłowska wygrała kryterium w Kórniku
autor: Pawel Krygier, data: 1-09-2008
Katarzyna Pawłowska z zespołu UKS Jedynka Limaro Kórnik wygrała w kategorii elity kobiet Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Burmistrza Kórnika będący Memoriałem Franciszka Przecinkowskiego i Zbigniewa Jędrzejczaka. Drugie miejsce zajęła Natalia Mielnik (GUKS Sokół Ryczek Jerzmanowa) a trzecia była jej koleżanka z zespołu Magdalena Radziej.
Więcej ...
Joanna Ignasiak wygrywa Wjazd na Okraj
autor: Pawel Krygier, data: 15-08-2008
Joanna Ignasiak z grupy Pol-Aqua zwyciężyła podczas XI Wjazdu z Kowar na Przełęcz Okraj. Na pokonanie podjazdu liczącego 11,6 km medalistka Mistrzostw Polski w jeździe na czas potrzebowała niespełna 35 minut. Drugie miejsce zajęła Martyna Klekot z zespołu Kolejarz Jura Częstochowa a trzecia była Natalia Frączek (Pol-Aqua).
Więcej ...
Monika Grzebinoga wygrała wyścig Fortum
autor: Pawel Krygier, data: 10-08-2008
Monika Grzebinoga z grupy Pol-Aqua zwyciężyła w klasyfikacji generalnej etapowego wyścigu Fortum, który rozgrywany był w okolicach Wałbrzycha. Dwa kolejne miejsca na podium zajęły przygotowujące się do startu podczas Igrzysk Olimpijskich Aleksandra Dawidowicz i Maja Włoszczowska (obie Halls). Ostatni etap zakończył się zwycięstwem Aleksandry Dawidowicz przed Moniką Grzebinogą.
Więcej ...
Fortum - Maja Włoszczowska znów liderką
autor: Pawel Krygier, data: 9-08-2008
Przygotowująca się do występu na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie Maja Włoszczowska po solowej akcji wygrała trzeci etap kolarskiego wyścigu Fortum i odzyskała prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce na etapie w Jedlinie Zdrój zajęła Anna Harkowska (Brothers Bike Berlin) a trzecia była druga z olimpijek Aleksandra Dawidowicz (Halls).
Więcej ...
Fortum - Monika Grzebinoga wygrała drugi etap
autor: Pawel Krygier, data: 8-08-2008
Monika Grzebinoga z grupy Pol-Aqua wygrała po finiszu z 4-osobowej czołówki Nocne kryterium o Złotą Spinkę Prezydenta Wałbrzycha, będące drugim etapem kolarskiego wyścigu Fortum. Drugie miejsce zajęła Magdalena Sadłecka (Halls), trzecia była Sylwia Kapusta (Pol-Aqua) a czwarta juniorka Paula Gorycka (Valvex Jordanów). Liderką wyścigu została Magdalena Sadłecka z grupy Halls.