Kolarski.pl - Serwis internetowy kolarstwo w Polsce
MP w drużynie - tytuły dla Łodzi i Imielina
autor: Pawel Krygier, data: 25-09-2008
Drużyna Tramwajarza Łódź w składzie: Małgorzata Piotrowska, Kinga Daszyńska, Karolina Karasiewicz i Dominika Żukowska zdobyła w minioną niedzielę złoty medal mistrzostw Polski w jeździe drużynowej juniorek młodszych. W kategorii juniorek tytuł mistrzyń Polski wywalczyły zawodniczki UKS Gimnazjum Imielin występujące w składzie: Katarzyna Kurczak, Olga Misterek, Magdalena Radziej i Natalia Mielnik.
Więcej ...
MŚ w Varese - Bogumiła Matusiak 38 na czas
autor: Pawel Krygier, data: 24-09-2008
Reprezentantka Stanów Zjednoczonych Amber Neben wywalczyła we włoskim Varese złoty medal mistrzostw świata w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas. Srebrny medal zdobyła Austriaczka Christiane Soeder a brąz przypadł Niemce Judith Arndt. Jedyna reprezentantka Polski Bogumiła Matusiak zajęła 38 miejsce.
Więcej ...
MP w jeździe parami - złota dla Darłowa i Łodzi
autor: Pawel Krygier, data: 20-09-2008
Zawodniczki klubu kolarskiego KROSS Ziemia Darłowska w składzie Aleksandra Maciąg i Agnieszka Sawosz wywalczyły w piątek tytuły Mistrzyń Polski w jeździe parami juniorek na szosie. Złote medale wśród juniorek młodszych zdobyły zawodniczki Tramwajarza Łódź Karolina Karasiewicz i Dominika Żukowska.
Więcej ...
Sylwia Kapusta 18 w Int. de l’Ardeche
autor: Pawel Krygier, data: 14-09-2008
Amerykanka Amber Neben z grupy Flexpoint zwyciężyła w klasyfikacji generalnej etapowego wyścigu Tour Cycliste Féminin International Ardèche. Drugie miejsce zajęła Brytyjka Emma Pooley a trzecia była Szwedka Susanne Ljungskog. Najlepsza z Polek Sylwia Kapusta zajęła 18 miejsce. Na ostatnim etapie najlepsza z Polek Małgorzata Jasińska była 16.
Więcej ...
Finał PP - Bogumiła Matusiak najlepsza na czas
autor: Pawel Krygier, data: 13-09-2008
Bogumiła Matusiak z grupy Primus wygrała wyścig jazdy indywidualnej na czas podczas finałowych zawodów Pucharu Polski w kolarstwie szosowym, które odbywają się w Kaliszu. Drugie miejsce zajęła Paulina Guz (Ogniwo Boxmet Dzierżoniów) a trzecia była Eugenia Alickun (Wheeller Sosnowiec). W kategorii juniorek młodszych zwyciężyła Daria Fabiszak (KROSS Ziemia Darłowska).
Więcej ...
Int. de l’Ardeche - kolejny awans Sylwii Kapusty
Litwinka Diana Ziliute z zespołu Safi Pasta Zara Manhattan wygrała po finiszu z peletonu piąty etap kolarskiego wyścigu Tour Cycliste Féminin International Ardèche. Drugie miejsce zajęła mistrzyni olimpijska Brytyjka Nicole Cooke a trzecia była Szwedka Emma Johansson (Redsun Ladies Team). Najlepsza z Polek Sylwia Kapusta była 19 i w klasyfikacji generalnej przesunęła się na 16 miejsce. Liderką zawodów pozostała Amerykanka Amber Neben (Team Flexpoint).
Więcej ...
Int. de l’Ardeche - Sylwia Kapusta 11 na 4 etapie
autor: Pawel Krygier, data: 12-09-2008
Brytyjka Emma Pooley wygrała czwarty etap kolarskiego wyścigu Tour Cycliste Féminin International Ardèche. Druga na mecie Amerykanka Amber Neben (Team Flexpoint) objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Najlepszą z Polek po raz kolejny okazała się Sylwia Kapusta, która minęła linię mety na 11 miejscu i w klasyfikacji generalnej jest 17.
Więcej ...
Int. de l’Ardeche - Sylwia Kapusta 10 na 3 etapie
autor: Pawel Krygier, data: 11-09-2008
Sylwia Kapusta zajęła dziesiąte miejsce na mecie trzeciego etapu kolarskiego wyścigu Tour Cycliste Féminin International Ardèche. Zwycięstwo odniosła Litwinka Diana Ziliute (Safi Pasta Zara Manhattan). Liderką wyścigu jest Austriaczka Christiane Soeder (Cervelo Lifeforce), Sylwia Kapusta jest 28. W klasyfikacji młodzieżowej trzecie miejsce zajmuje Monika Grzebinoga.