Podsumowania - Puchar Polski kobiet na szosie
autor: Pawel Krygier, data: 31-12-2008
Bogumiła Matusiak z grupy Primus zwyciężyła w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w kolarstwie szosowym elity kobiet. W rankingu juniorek zwycięstwo odniosła Natalia Mielnik (GUKS Sokół Ryczek Jerzmanowa) a rywalizację juniorek młodszych wygrała Karolina Karasiewicz (KS Tramwajarz Łódź). Przedstawiamy czołowe trójki klasyfikacji.
Więcej ...
Podsumowania - klasyfikacja PZKol szosa kobiet
autor: Pawel Krygier, data: 28-12-2008
Paulina Brzeźna reprezentująca w ubiegłym sezonie grupę AA Drink zwyciężyła w klasyfikacji indywidualnej Polskiego Związku Kolarskiego w kolarstwie szosowym elity kobiet. W rankingu juniorek zwycięstwo odniosła Olga Misterek (Gimnazjum Imielin) a wśród juniorek młodszych wygrała Dominika Żukowska (KS Tramwajarz Łódź). Przedstawiamy czołowe trójki klasyfikacji.
Więcej ...
KK KROSS Ziemia Darłowska podsumował sezon
autor: Pawel Krygier, data: 22-12-2008
W sobotę 20 grudnia na Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie sezon 2008 podsumował Klub Kolarski KROSS Ziemia Darłowska. Uroczystość poprzedziło otwarcie siedziby klubu. W najlepszym w historii sezonie zawodniczki i zawodnik klubu zdobyli łącznie 33 medale mistrzostw Polski a także medale Mistrzostw Świata i Europy na torze wywalczone przez Kornelię Mączkę i Martę Janowiak.
Więcej ...
PŚ w przełajach - Marzena Wasiuk - 27
autor: Pawel Krygier, data: 11-11-2008
Reprezentantka Polski Marzena Wasiuk zajęła 27 miejsce podczas zawodów Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym, które rozegrane zostały w holenderskim Pijnacker. Zwycięstwo odniosła Niemka Hanka Kupfernagel przed Amerykanką Katherine Compton i Czeszką Kateriną Nash.
Więcej ...
Marzena Wasiuk wygrała Grand Prix Warszawy
autor: Pawel Krygier, data: 27-10-2008
Marzena Wasiuk z grupy Primus Łódź wygrała wyścig o Grand Prix Warszawy w kolarstwie przełajowym elity kobiet. Drugie miejsce zajęła Dorota Warczyk (LKK Start Tomaszów Mazowiecki) a trzecia była Olga Niewiarowska (Kross Ziemia Darłowska). W wyścigu juniorek zwyciężyła Klaudia Sędek (UKS Peleton Kętrzyn).
Więcej ...
Paulina Brzeźna w grupie RedSun
autor: Pawel Krygier, data: 16-10-2008
Paulina Brzeźna, ósma zawodniczka olimpijskiego wyścigu ze startu wspólnego w Pekinie w przyszłym sezonie będzie reprezentowała barwy holenderskiej grupy RedSun Cycling Team. - Będę jeździła w ekipie RedSun Cycling Team. Podpisałam już także wstępny kontrakt - powiedziała Paulina Brzeźna serwisowi s24.pl.
Więcej ...
Natalia Mielnik wygrywa Kryterium w Bolkowie
autor: Pawel Krygier, data: 7-10-2008
Natalia Mielnik z zespołu GUKS Sokół Ryczek Jerzmanowa Zdrój wygrała w kategorii open kobiet kolarskie kryterium w Bolkowie na Dolnym Śląsku. Drugie miejsce zajęła Roksana Eksterowicz a trzecia była Martyna Każmierczak, obie reprezentujące LKKS Górnik Wałbrzych.
Więcej ...
Znakomity sezon KK KROSS Ziemia Darłowska
autor: Pawel Krygier, data: 30-09-2008
33 medale Mistrzostw Polski w tym siedem złotych, trzynaście srebrnych i trzynaście brązowych wywalczyły w 2008 roku zawodniczki klubu kolarskiego KROSS Ziemia Darłowska wspieranego przez portal kolarski.pl. Do tego dorobku zawodniczki zespołu prowadzonego przez trenerów Marcina Adamowa i Artura Szarycza "dorzuciły" historyczny srebrny medal Mistrzostw Świata i dwa medale Mistrzostw Europy.