Obradująca w środę 2 grudnia 2009 roku Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Kolarskiego, wydała komunikat w sprawie dwóch kolarzy torowych Rafała Ratajczyka i Kamila Kuczyńskiego, którzy naruszyli przepisy antydopingowe.
Więcej ...
PŚ w Melbourne - Łukasz Bujko liderem Pucharu Świata
autor: Pawel Krygier, data: 20-11-2009
Łukasz Bujko (PTC Pruszków) nie przestaje zadziwiać swoją znakomitą formą. Polak podczas 2. edycji torowego Pucharu Świata w Melbourne zajął drugie miejsce w wyścigu scratch i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ.
Więcej ...
Puchar Świata w Melbourne: Łukasz Bujko na podium
Łukasz Bujko (PTC Pruszków) zajął doskonałe 3. miejsce w wyścigu punktowym podczas drugiej edycji torowego Pucharu Świata, który od czwartku rozgrywany jest w australijskim Melbourne. To kolejny świetny występ Polaka w tej konkurencji po 4. pozycji w Manchesterze.
Więcej ...
Mistrzostwa Świata - dwa medale Anny Harkowskiej
autor: Pawel Krygier, data: 10-11-2009
Dwa brązowe medale wywalczyła Anna Harkowska podczas mistrzostw świata w kolarstwie torowym niepełnosprawnych, które odbyły się w brytyjskim Manchesterze. Anna Harkowska wywalczyła brązowe medale w wyścigach na dystansie 500 metrów i 3000 metrów. W obu konkurencjach przegrała jedynie z Brytyjką Sarą Storey i Amerykanką Gretą Neimanas.
Więcej ...
Dwóch polskich kolarzy torowych na dopingu
Dwóch czołowych polskich kolarzy torowych, Rafał Ratajczyk i Kamil Kuczyński, miało pozytywne wyniki testów antydopingowych podczas wrześniowych mistrzostw kraju w Pruszkowie - poinformowała Polska Agencja Prasowa.
Więcej ...
Torowy Puchar Świata: Łukasz Bujko drugi w scratchu!
autor: Pawel Krygier, data: 1-11-2009
Łukasz Bujko wywalczył srebrny medal w konkurencja scratch podczas zakończonego, inaugurującego sezon kolarski 2009/2010, Pucharu Świata w Manchesterze. Nasz reprezentant uległ jedynie Iwanowi Kowaliewowi z Rosji. Udanie zakończył się Puchar Świata w Manchesterze dla reprezentacji Polski. Jej najjaśniejszym punktem był Łukasz Bujko, który w wyścigu punktowym otarł się o podium, natomiast w scratchu wywalczył bardzo dobre drugie miejsce.
Więcej ...
PŚ w Manchesterze: czwarte miejsce Łukasza Bujko
autor: Pawel Krygier, data: 31-10-2009
Łukasz Bujko zajął czwarte miejsce w wyścigu punktowym w pierwszym dniu zawodów Pucharu Świata kolarzy torowych w Manchesterze. Zwyciężył reprezentant gospodarzy Chris Newton.
Więcej ...
Sukcesy kolarzy torowych we Wiedniu
autor: Pawel Krygier, data: 25-10-2009
Bardzo dobrze spisali się polscy reprezentanci podczas dwudniowych zawodów Grand Prix Wiednia w Austrii. Polskie drużyny zajęły pierwsze i trzecie miejsca w sprincie olimpijskim, a ponadto Adrian Tekliński okazał się najlepszy w sprincie indywidualnym.