Paulina Brzeźna 17. kobietą świata!
autor: Pawel Krygier, data: 26-09-2009
Reprezentantka Polski Paulina Brzeźna zajęła 17. miejsce w wyścigu elity kobiet o mistrzostwo świata podczas czempionatu w szwajcarskim Mendrisio. Mistrzynią świata po samotnym finiszu została Włoszka Tatiana Guderzo. Srebrny medal - po raz trzeci z rzędu - wywalczyła Holenderka Marianne Vos. Brąz zdobyła druga Włoszka, Noemi Cantele.
Więcej ...
Kadra kobiet na MŚ w Mendrisio
autor: Pawel Krygier, data: 21-09-2009
Kazimierz Stafiej, selekcjoner kadry elity kobiet, przedstawił 4-osobowy skład reprezentacji na Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym w Mendrisio, które odbędą się w dniach 23-27 września. Wszystkie panie pojadą tylko w wyścigu ze startu wspólnego, który zostanie rozegrany w sobotę 26 września (Transmisja telewizyjna na żywo w TVP Sport i Eurosport).
Więcej ...
Mistrzostwa Polski w drużynie - tytuły dla Łodzi i Darłowa
autor: Pawel Krygier, data: 20-09-2009
Zespół Tramwajarza Łódź w składzie Karolina Garczyńska, Karolina Karasiewicz, Kinga Urbaś i Katarzyna Matusiak wywalczył w niedzielę złoty medal mistrzostwv Polski juniorek w drużynie na szosie. W rywalizacji juniorek młodszych biało-czerwoną koszulkę wywalczył zespół Aljot Kenda Ziemia Darłowska startujący w składzie Katarzyna Kirschenstein, Justyna Mazur, Alicja Komoś i Dorota Tarczyło. W wyścigu elity kobiet złoto przypadło zespołowi Stal Ekobud Grudziądz.
Więcej ...
Mistrzostwa Polski - rozdane medale w parach
autor: Pawel Krygier, data: 18-09-2009
Para Ogniwa Boxmet Dzierżoniów wywalczyła złoty medal mistrzostw Polski juniorek, które rozpoczęły się w piątek w Kaliszu. Srebro wywalczył zespół Tramwajarza Łódź a brąz KROSS Ziemia Darłowska. W rywalizacji juniorek młodszych medale wywalczyły odpowiednio zespoły Azalii Brzoza Królewska, KK KROSS Ziemia Darłowska i Opty Grodzisk Mazowiecki. Mistrzem Polski elity kobiet został zespół UKS Jedynka Limaro Kórnik.
Więcej ...
PŚ Nuernberger Altstadt - Paulina Brzeźna 47
autor: Pawel Krygier, data: 16-09-2009
Belgijka Kirsten Wild y grupy Cervello Test Team wygrała po finiszu z peletonu zaliczany do kobiecego Pucharu Świata w kolarstwie szosowym niemiecki klasyk Rund um die Nuernberger Altstadt. Drugie miejsce zajęła Australijka Rochelle Gilmore (Lotto Belisol) a trzecia była Niemka Ina Teutenberg (Team COlumbia High Road). Jedyna Polka Paulina Brzeźna finiszowała w grupie na 47 miejscu.
Więcej ...
Finał PP - Podwójne zwycięstwa B. Matusiak i P. Guz
autor: Pawel Krygier, data: 14-09-2009
Bogumiła Matusiak z zespołu Tramwajarz Łódź wygrała niedzielny wyścig ze startu wspólnego podczas finałowych zawodów Pucharu Polski, które rozegrane zostały w miejscowości Godziesze Wielkie. W kategorii juniorek zwycięstwo odniosła Paulina Guz z zespołu Ogniwo Boxmet Dzierżoniów. Obie zawodniczki powtórzyły zwycięstwo z jazdy na czas. W kategorii juniorek młodszych najlepsza okazała się Katarzyna Kirschenstein z zespołu Aljot Kenda Ziemia Darłowska.
Więcej ...
Sylwia Kapusta 14 International Ardeche
Reprezentantka Polski Sylwia Kapusta zajęła 14 miejsce w klasyfikacji generalnej kolarskiego wyścigu International Ardeche. Zwycięstwo odniosła Amerykanka Kristin Armstrong z grupy Cervélo Test Team wyprzedzając Belgijkę Grace Verbeke i Brytyjkę Elizabeth Amitstead.
Więcej ...
Puchar Świata MTB - Drugie miejsce Anny Szafraniec !!
autor: Pawel Krygier, data: 13-09-2009
Anna Szafraniec (JBG2) zajęła doskonałe drugie miejsce podczas Pucharu Świata MTB w szwajcarskim Champery. Wygrała Austriaczka Elisabeth Osl, która na mecie zameldowała się zaledwie 54 sekundy szybkiej niż Polska. Trzecie miejsce wywalczyła Norweżka Lene Byberg, tracąc do Osl 1:23.