Trofeo Alfredo Binda - zwycięstwo Marianne Vos
autor: Pawel Krygier, data: 29-03-2009
Holenderka Marianne Vos wygrała kolarski klasyk Trofeo Alfredo Binda - Comune di Cittiglio, pierwszy z wyścigów zaliczany do Pucharu Świata w kolarstwie szosowym kobiet. Drugie miejsce zajęła Szwedka Emma Johansson (Red Sun Cycling Team) a trzecia była Amerykanka Kristin Armstrong (Cervelo TestTeam). Mistrzyni Polski Paulina Brzeźna podobnie jak niemal dwie trzecie peletonu nie ukończyła wyścigu.
Więcej ...
Paulina Brzeźna o najbliższych planach w sezonie 2009
autor: Pawel Krygier, data: 28-03-2009
Paulina Brzeźna ma już za sobą debiut w sezonie 2009. Jak już informowaliśmy ósma zawodniczka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w miniony weekend wystartowała w wyścigu GP Costa Etrusca we Włoszech zajmując miejsce w trzeciej "dziesiątce". Po starcie w Pucharze Świata we Włoszech zawodniczkę reprezentującą w tym sezonie grupę Red Sun już za tydzień zobaczymy w Polsce, gdzie weźmie udział w rozpoczęciu sezonu w Dzierżoniowie i Sobótce.
Więcej ...
Paulina Brzeźna rozpoczęła sezon
autor: Pawel Krygier, data: 26-03-2009
Paulina Brzeźna, ósma zawodniczka wyścigu ze startu wspólnego Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w miniony weekend rozpoczęła swoje starty w sezonie 2009. Nasza zawodniczka reprezentująca od nowego sezonu grupę Red Sun wystartowała we włoskich wyścigach serii GP Costa Etrusca
Więcej ...
Przygotowania do sezonu KK KROSS Ziemia Darłowska
autor: Pawel Krygier, data: 22-03-2009
Na początku marca zawodniczki klubu KROSS Ziemia Darłowska zakończyły etap zimowych przygotowań do sezonu i jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych na rowerach górskich - poinformował klub na stronie internetowej. Następnym etapem przygotowań będzie zgrupowanie w Sosnówce.
Więcej ...
Nowy klub Sylwii Kapusty
autor: Pawel Krygier, data: 11-02-2009
Sylwia Kapusta jedna z czołowych polskich zawodniczek w kolarstwie górskim i szosowym, która w ubiegłym sezonie reprezentowała polską zawodową grupę Pol-Aqua znalazła nowy klub. - Sezon 2009 będę się ścigać w grupie Corratec Team - poinformowała na swojej stronie internetowej.
Więcej ...
Maja Włoszczowska o nowej grupie
autor: Pawel Krygier, data: 8-02-2009
Wicemistrzyni olimpijska z Pekinu Maja Włoszczowska w sezonie 2009 ścigać się będzie w barwach grupy CCC Polsat Polkowice. O podpisaniu kontraktu sama zainteresowana poinformowała w piątek na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej.
Więcej ...
Co dalej z kolarstwem kobiecym
autor: Pawel Krygier, data: 19-01-2009
Początek roku 2009 nie jest dobry dla zawodniczek uprawiających kolarstwo. Jak wiadomo z końcem roku swoją działalność zakończyła zawodowa grupa Pol-Aqua mająca za zadanie szkolenie najlepszych polskich zawodniczek z myślą o Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Wiele z zawodniczek stanęło obecnie przed dylematem czy kontynuować swoją karierę.
Więcej ...
Kinga Mudyń Mistrzynią Polski w przełajach
autor: Pawel Krygier, data: 10-01-2009
Kinga Mudyń (Baszta Bytów) wywalczyła w Górzycy tytuł Mistrzyni Polki w kolarstwie przełajowym kategorii open kobiet. Srebrny medal zdobyła Dorota Warczyk a brąz broniąca tytułu Marzena Wasiuk (zdjęcie). W pierwszym dniu tytuły zdobyli także junior młodszy Wojciech Malec (Bryksjusz Gościęcin) oraz zawodniczki LUKS Sławno juniorka młodsza Marta Turoboś i juniorka Agnieszka Rek.