M¦ w Pruszkowie - Kamil Kuczyński odpadł z keirinu
autor: Pawel Krygier, data: 26-03-2009
Maximilian Levy wywalczył w Pruszkowie tytuł mistrza ¶wiata w keirinie. Niemiec pokonał w finale Francuza Francois Pervisa i Holendra Teuna Muldera. Kamil Kuczyński nie zakwalifikował się do drugiej rundy keirinu i odpadł z dalszej rywalizacji o medale, podczas torowych mistrzostw ¶wiata rozgrywanych na BGŻ Arena w Pruszkowie. Finał tej konkurencji odbędzie się podczas czwartkowej sesji wieczornej.
M¦ w Pruszkowie - drużyna Polek na 13 miejscu
Elizabeth Armitstead, Wendy Houvenaghel i Joanna Rowsell to złote medalistki w wy¶cigu drużynowym na dochodzenie. Brytyjki w finałowym biegu pokonały Nowozelandki. Reprezentantki Polski startuj±ce w składzie Edyta Jasińska, Dominika M±czka i Małgorzata Wojtyra zostały sklasyfikowane na 13. miejscu.
Więcej ...
M¦ w Pruszkowie - podsumowanie pierwszego dnia
Za nami pierwszy dzień rywalizacji podczas torowych mistrzostw ¶wiata w Pruszkowie. Rozdano cztery komplety medali, a co najważniejsze ustanowiono nowy rekord ¶wiata. Uzyskane wyniki potwierdzaj± tezę o ¶wietnej geometrii welodromu BGŻ Arena.
Więcej ...
Dominika M±czka - wszystko idzie w dobrym kierunku
Dominika M±czka będzie jedn± z reprezentantek Polski, która otrzymała powołanie do kadry narodowej w kolarstwie torowym na mistrzostwa ¶wiata w Pruszkowie. Zawodniczka klubu KROSS Ziemia Darłowska tuż przed startem udzieliła wywiadu, który opublikowany został na oficjalnej stronie klubu z Darłowa.
Więcej ...
M¦ w Pruszkowie - Ratajczyk nie ukończył w. punktowego
autor: Pawel Krygier, data: 25-03-2009
Australijczyk Cameron Meyer wywalczył w Pruszkowie tytuł mistrza ¶wiata w wy¶cigu punktowym. Srebrny medal zdobył Brytyjczyk Chris Newton a br±z przypadł Duńczykowi Danielowi Kreutzfeldtowi. Jeden z faworytów reprezentant Polski Rafał Ratajczyk nie ukończył wy¶cigu wcze¶niej na dystansie zdobywaj±c trzy punkty.
Więcej ...
M¦ w Pruszkowie - Pi±te miejsce drużyny sprinterów
Drużyna polskich sprinterów występuj±ca w składzie Maciej Bielecki, Łukasz Kwiatkowski i Kamil Kuczyński zajęła pi±te miejsce w kwalifikacjach Mistrzostw ¦wiata w Pruszkowie i na takim miejscu została sklasyfikowana. Polacy poprawili rekord kraju. W finale A reprezentacja Francji pokonała Wielk± Brytanię a br±zowy medal wywalczyli Niemcy, którzy okazali się lepsi od Australijczyków.
Więcej ...
M¦ w Pruszkowie - Aleksandra Drejgier 21 na 500 m
Litwinka Simona Krupeckaite wygrała wy¶cig na 500 metrów, pierwszy finał kolarskich Mistrzostw ¦wiata, które w ¶rodę rozpoczęły się w Pruszkowie. Litwinka, która wynikiem 33,296 poprawiła rekord ¶wiata pokonała Australijkę Annę Meares oraz Brytyjkę Victorię Pendleton. Jedyna Polka Aleksandra Drejgier zajęła 21. miejsce.
Więcej ...
M¦ w Pruszkowie - pechowy start Edyty Jasińskiej
Wendy Houvenaghel zwyciężyła w kwalifikacjach wy¶cigu indywidualnego na dochodzenie, konkurencji inauguruj±cej torowe mistrzostwa ¶wiata w Pruszkowie. W walce o złoto Brytyjka zmierzy się z Alison Shanks. Edyta Jasińska po wcze¶niejszym upadku w powtórzonym biegu była 19.