Paulina Brzeźna 21 w wyścigu Gracia Orlova
autor: Pawel Krygier, data: 5-05-2009
Paulina Brzeźna z grupy Red Sun zajęła 21 miejsce w klasyfikacji generalnej ujętego w kalendarzu UCI kolarskiego wyścigu Gracia Orlova, dwie pozycje dalej zawody ukończyła Sylwia Kapusta. Wyścig wygrała Niemka Trixi Worrack (Equipe Nürnberger Versicherung) przed Włoszką Fabianą Luperini (Selle Italia Ghezzi) i Holenderką Marianne Vos (DSB Bank - LTO).
Więcej ...
Gracia Orlova - Paulina Brzeźna 18 na 1 etapie
autor: Pawel Krygier, data: 1-05-2009
Holenderka Marianne Vos z grupy DSB Bank - LTO wygrała po solowej akcji pierwszy etap rozgrywanego w Czechach kolarskiego wyścigu Gracia Orlova. Drugie miejsce zajęła Niemka Trixi Worrack (Equipe Nürnberger) a trzecia była Włoszka Fabiana Luperini (Selle Italia Ghezzi). Najlepsza z Polek Paulina Brzeźna (Red Sun Cycling Team) była 18. W wyścigu startuje także kadra narodowa Polski oraz grupa Primus.
Więcej ...
Puchar Polski kobiet na torze w Szczecinie
autor: Pawel Krygier, data: 27-04-2009
Małgorzata Wojtyra z zespołu Elektrobud BoGo Szczecin odniosła najwięcej zwycięstw podczas rozgrywanego w miniony weekend na torze w Szczecinie Pucharu Polski w kolarstwie torowym. Reprezentantka Polski na ostatnich mistrzostwach świata w Pruszkowie wygrała keirin, wyścig punktowy, dwa wyścigi scratch i wraz z Martą Szczuko zwyciężyła w sprincie drużynowym. Przedstawiamy medalistów poszczególnych konkurencji.
Więcej ...
PP w Międzyrzeczu - Zwycięstwo Natalii Mielnik
autor: Pawel Krygier, data: 19-04-2009
Juniorka Natalia Mielnik z zespołu Ogniwo Boxmet Dzierżoniów wygrała po finiszu z peletonu wyścig ze startu wspólnego w drugim dniu rozgrywanego w Międzyrzeczu Pucharu Polski w kolarstwie szosowym kobiet. Drugie miejsce zajęła Marta Szczuko (Elektrobud BoGo Szczecin) a trzecia była Karolina Garczyńska (Tramwajarz Łódź). Wyścig juniorek młodszych wygrała Katarzyna Kirschenstein a wśród młodziczek najlepsza była Karolina Komoś (obie Aljot Kenda Ziemia Darłowska).
Więcej ...
PP w Międzyrzeczu - Litwinka Elementaite najlepsza na czas
autor: Pawel Krygier, data: 18-04-2009
Reprezentantka Litwy Diana Elementaite wygrała wyścig jazdy indywidualnej na czas podczas pierwszych zawodów z cyklu Pucharu Polski w kolarstwie szosowym kobiet. Drugie miejsce zajęła Bogumiła Matusiak (Tramwajarz Łódź) a trzecia była Katarzyna Pawłowska (UKS Jedynka Limaro Kórnik). Najlepszą juniorką została piąta w kategorii open Paulina Guz (Ogniwo Boxmet Dzierżoniów) a wśród juniorek młodszych zwyciężyła Justyna Mazur (Aljot Kenda Ziemia Darłowska).
Więcej ...
Małgorzata Piotrowska wygrała w Kłomnicach
autor: Pawel Krygier, data: 13-04-2009
Juniorka Małgorzata Piotrowska wygrała w kategorii open kobiet rozgrywany w Wielką Sobotę wyścig o Puchar Wójta Gminy Kłomnice. Zawodniczka zespołu Ogniwo Boxmet Dzierżoniów pokonała na finiszu Eugenię Bujak (GK Zagłębie Sosonowiec). Trzecie miejsce zajęła Paulina Brzeźna (Red Sun) a peleton na czwartej pozycji przyprowadziła Dominika Żukowska (WLUKK Brzeg Nysa).
Więcej ...
Karolina Garczyńska najlepsza w Sobótce
autor: Pawel Krygier, data: 5-04-2009
Juniorka Karolina Garczyńska wygrała wyścig open kobiet podczas otwierającego sezon szosowy w Polsce kolarskiego Memoriału Romana Ręgorowicza w Sobótce. Drugie miejsce zajęła Paulina Brzeźna (Red Sun) a trzecia była Katarzyna Pawłowska (UKS Jedynka Limaro Kórnik). Na mecie doszło do kuriozalnej sytuacji. Startujący na zakładkę z kobietami juniorzy młodsi doszli grupę kobiet a finał rozegrał się ze ... wspólnego peletonu. Na podium w Sobótce stanęły trzy siostry z klubu KROSS Ziemia Darłowska Karolina, Alicja i Żaneta Komoś.
Więcej ...
Paulina Brzeźna wygrała kryterium w Dzierżoniowie
autor: Pawel Krygier, data: 4-04-2009
Paulina Brzeźna samotnie minęła linię mety i zdobyła najwięcej punktów podczas Międzynarodowego Kolarskiego Kryterium w Dzierżoniowie. Ósma zawodniczka ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w klasyfikacji kryterium wyprzedziła zawodniczkę z Litwy Dianę Elementaite i Małgorzatę Jasińską. W rywalizacji juniorek najlepsza okazała się Małgorzata Piotrowska (Ogniwo Dzierżoniów) przed Agnieszką Sawosz (KROSS Ziemia Darłowska) i Weroniką Rybarczyk (UKS Trójka Jarocin).