MŚ w Pruszkowie - M. Wojtyra bez sukcesu w punktowym
autor: Pawel Krygier, data: 29-03-2009
Włoszka Giorgia Bronzini zwyciężyła w wyścigu punktowym, który kończył rywalizację kobiet podczas torowych mistrzostw świata w Pruszkowie. Polka Małgorzata Wojtyra nie była w stanie nawiązać równorzędnej walki, ostatecznie wycofując się z wyścigu.
Więcej ...
MŚ w Pruszkowie - Renata Dąbrowska ósma w omnium
Renata Dąbrowska zajęła ósme miejsce w omnium, podczas debiutu tej konkurencji w mistrzostwach świata w kolarstwie torowym. Zwyciężyła Australijka Josephine Tomic.
Więcej ...
MŚ w Pruszkowie - 12 miejsce Polaków w madisonie
Duńczycy Alex Rasmussen i Michael Morkov zostali mistrzami świata w madisonie pokonując Australię i trzecich Czechów. Rafał Ratajczyk i Łukasz Bujko zajęli 12. miejsce. Polacy wywołali entuzjazm wśród zgromadzonych kibiców na 9. sprincie lotnym, gdy sięgnęli po zwycięstwo. W sumie Ratajczyk i Bujko zgromadzili 7 oczek, zajmując dodatkowo 3. pozycję na finiszu numer trzy. Dwa stracone okrążenia pozwoliły jednak na zajęcie 13. lokaty.
Więcej ...
MŚ w Pruszkowie - Małgorzata Wojtyra 16 w scratchu
autor: Pawel Krygier, data: 27-03-2009
Małgorzata Wojtyra zajęła 16 miejsce w wyścigu scratch w trzecim dniu rozgrywanych w Pruszkowie mistrzostw świata w kolarstwie torowym. Złoty medal wywalczyła Kubanka Yumari Gonzalez Valdivieso wyprzedzając Brytyjkę Elizabeth Armitstead i Australijkę Belindę Goss.
Więcej ...
MŚ w Pruszkowie - 13 miejsce drużyny na dochodzenie
Polska drużyna zajęła 13 miejsce w kwalifikacjach wyścigu drużynowego na dochodzenie mężczyzn. W walce o złoty medal reprezentacja Danii spotka się z torowcami australijskimi. Tytułu mistrzów świata nie obronią Brytyjczycy, którzy uzyskali 3. czas kwalifikacji.
Więcej ...
MŚ w Pruszkowie - Kamil Kuczyński ósmy na 1 km
Stefan Nimke został złotym medalistą wyścigu na jeden kilometr ze startu zatrzymanego osiągając rewelacyjny czas 1:00,666. Niemiec pokonał Amerykanina Taylora Phinneya i Malezyjczyka Rizala Mohda Tisina. Reprezentant Polski Kamil Kuczyński zajął 8 miejsce.
Więcej ...
MŚ w Pruszkowie - Rafał Ratajczyk daleko w scratchu
autor: Pawel Krygier, data: 26-03-2009
Reprezentant Francji Morgan Kneisky zdobył złoty medal w scratchu, pokonując w 15-kilometrowej rywalizacji Argentyńczyka Angela Collę i Austriaka Andreasa Muellera. Polski kolarz Rafał Ratajczyk zajął 19. pozycję. Tytuł mistrza świata w popularnym wyścigu na kreskę rozstrzygał się pomiędzy szóstką zawodników, którzy w środkowej fazie wyścigu zdołali nadrobić okrążenie nad pozostałą stawką rywali. Byli to Kneisky, Colla, Mueller, Australijczyk Travis Meyer, Rosjanin Ivan Kowaliew i Japończyk Kazuhiro Mori.
Więcej ...
MŚ w Pruszkowie - Adrian Kurek zdyskwalifikowany
Amerykanin Taylor Phinney zwyciężył w finale wyścigu indywidualnego na dochodzenie mężczyzn, podczas drugiego dnia mistrzostw świata w Pruszkowie. Amerykanin uzyskał czas 4.17.631. W kwalifikacjach zdyskwalifikowany został Polak Adrian Kurek, który został dogoniony przez rywala Ukraińca Volodymira Diudię, jednak po dwóch okrążeniach Diudia trochę osłabł i został ponownie wyminięty przez Polaka.