Marek Konwa o Mistrzostwach Polski
autor: Pawel Krygier, data: 11-01-2009
W niedzielnym wyścigu o Mistrzostwo Polski młodzieżowców w kolarstwie przełajowym pasjonujący pojedynek stoczyli ze sobą Kacper Szczepaniak i Marek Konwa. Z pojedynku zwycięsko wyszedł ten pierwszy wyprzedzając rywala o zaledwie pięć sekund. Oto jak końcówkę wyścigu opisuje Marek Konwa.
Więcej ...
MP w przełajach - tytuły dla braci Szczepaniaków
Paweł Szczepaniak (LKS POM Strzelce Krajeńskie) wywalczył w Górzycy tytuł Mistrza Polski elity w kolarstwie przełajowym. W wyścigu młodzieżowców koszulkę z orłem na piersi założył reprezentujący ten sam klub jego młodszy brat Kacper Szczepaniak. A najlepszym juniorem został Andrzej Bartkiewicz (WLUKK Nysa Brzeg).
Więcej ...
Ruszają Mistrzostw Polski w przełajach
autor: Pawel Krygier, data: 9-01-2009
W najbliższy weekend w dniach 10-11 stycznia 2009 już po raz 72 rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. Organizację zawodów mających na celu rozdanie pierwszych w tym roku koszulek Mistrza Polski w kolarstwie powierzono Górzycy.
Więcej ...
Marek Konwa o swoich ostatnich startach
Marek Konwa jest w obecnym sezonie w ścisłej czołówce polskich kolarzy przełajowych. Młody kolarz reprezentujący barwy klubu Trasa Zielona Góra po cyklu startów w zawodach za granicą, obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Polski, które rozegrane zostaną w najbliższy weekend.
Więcej ...
Mariusz Gil czternasty w Flüüger Quer
autor: Pawel Krygier, data: 6-01-2009
Mariusz Gil zajął 14 miejsce w rozgrywanym w szwajcarskim Dübendorfie przełajowym wyścigu Flüüger Quer (Kat. C1). Komplet miejsc na podium zajęli gospodarze, zwyciężył Simon Zahner (Rendementhypo) przed Ralphem Näfem (Multivan Merida) i Florianem Vogelem (Scott-Swisspower).
Więcej ...
Marek Konwa szesnasty w silnej stawce
autor: Pawel Krygier, data: 5-01-2009
Marek Konwa zajął 16 miejsce w bardzo silnej stawce kolarzy przełajowych podczas zawodów Vlaamse Witloof Veldrit w belgijskim Tervuren. Zwycięstwo odniósł reprezentant gospodarzy Niels Albert pokonując Włocha Enrico Franzoi. Dziesiąte miejsce zajął lider Pucharu Świata Sven Nys. Drugi z Polaków Sylwester Janiszewski zajął 36 miejsce.
Więcej ...
Marek Konwa piąty w Grand Prix Hotel Threeland
Marek Konwa zajął piąte miejsce w przełajowym wyścigu Grand Prix Hotel Threeland (kat. C2) w miejscowości Pétange w Luksemburgu. Zawody, które odbyły się 1 stycznia 2009 roku wygrał Francuz Steve Chainel (Bbox Bouygues Telecom) przed swoimi rodakami Aurélien Duval (UV Aube) i Nicolasem Bazin (Apiflo Differdange).
Więcej ...
Mariusz Gil dwudziesty w wyścigu Sint-Niklaas
autor: Pawel Krygier, data: 3-01-2009
Mariusz Gil zajął 20 miejsce na rozegranym w belgijskiej miejscowości Sint-Niklaas przełajowym wyścigu GP de Ster (kat. C2). Zwycięstwo odniósł Belg Bart Wellens (Fidea) pokonując na finiszu rodaka Klaasa Vantornouta (Sunweb Projob) oraz Czecha Radomira Simunka (BKCP-Powerplus).