Kolarski.pl - Serwis internetowy kolarstwo w Polsce
Maja Włoszczowska mistrzynią Europy!
autor: Pawel Krygier, data: 13-07-2009
Wicemistrzyni olimpijska z Pekinu Maja Włoszczowska (CCC Polkowice) została w niedzielę mistrzynią Europy w kolarstwie górskim podczas czempionatu rozgrywanego w Zoetermeer (Holandia). Włoszczowska na mecie wyprzedziła Rosjankę Irinę Kalentiewą o 18 sekund (brązowa medalistka olimpijska z Pekinu) i Niemkę Sabine Spitz o 38 sekund (mistrzyni olimpijska z Pekinu).
Więcej ...
Piotr Paradowski mistrzem Polski w four crossie
Piotr Paradowski z Klubu Kolarstwa Górskiego MTB Wieża Anna Szczawno Zdrój, został w sobotę mistrzem Polski w four crossie w kategorii elita. Zawody odbyły się na torze na Słonecznej Polanie w Szczawnie Zdroju, a zdominowali je reprezentanci Wieży Anna.
Więcej ...
Mistrzostwa Europy MTB - piąte miejsce Marka Konwy
autor: Pawel Krygier, data: 11-07-2009
Reprezentant Polski Marek Konwa zajął piąte miejsce w wyścigu cross-country MTB Mistrzostw Europy młodzieżowców. Zwyciężył Szwajcar Fabian Giger wyprzedzając swoich rodaków Thomasa Litschera i Lukasa Kaufmanna.
Więcej ...
Mistrzostwa Europy MTB - złoto Aleksandry Dawidowicz
Reprezentantka Polski, Aleksandra Dawidowicz wywalczyła tytuł młodzieżowej Mistrzyni Europy w wyścigu cross-country MTB do lat 23! Impreza odbywa się w holenderskim Zoetermeer. Paulina Gorycka zajęła 9. miejsce a Katarzyna Solus była siedemnasta.
Więcej ...
Mistrzostwa Europy - siódme miejsce polskiej drużyny
autor: Pawel Krygier, data: 9-07-2009
Reprezentacja Polski startująca w składzie Marcin Karczyński (elita), Marek Konwa (U-23), Emanuel Piaskowy (junior) i Maja Włoszczowska (elita kobiet) zajęła w środę siódme miejsce w holenderskim Zoetemeer podczas pierwszego dnia mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim. Złoty medal wywalczyła drużyna Szwecji, wyprzedzając Szwajcarię i Holandię.
Więcej ...
Puchar Polski w Maratonie MTB w Tarnowie
W najbliższy weekend podczas Tarnowskiego Eska Fujifilm Bike Maratonu dodatkowo na dystansie Mega i Giga rozegrana zostanie V edycja Pucharu Polski w Maratonie MTB. Na dystansach MEGA 60 kilometrów wystartują juniorzy, którzy będą współzawodniczyć o udział w zgrupowaniu kadry Polski MTB. Elita na dystansie GIGA 80 kilometrów walczyć będzie o miejsce w kadrze na Mistrzostwa Świata w Maratonie MTB.
Więcej ...
Ruszają Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim
Reprezentacja Polski jest już w Holandii gdzie od czwartku będą trwały mistrzostwa Europy. W kadrze na wyścig elity kobiet są trzy zawodniczki grupy CCC Polkowice: Maja Włoszczowska, Ola Dawidowicz i Magda Sadłecka. Dziewczyny są juz po pierwszych treningach w Zoetemeer. Trasa na razie jest jeszcze w przygotowaniu, ale na pierwsze wyścigi wszystko ma być w porządku.
Więcej ...
Marek Galiński wygrał XC KitzAlpBike Festival
autor: Pawel Krygier, data: 30-06-2009
W austriackiej miejscowości Kirchberg in Tirol w dniach 24-28 czerwca odbył się KitzAlpBike Festival. Jednym z punktów programu festiwalu był wyścig cross country E1 oraz maraton. Na starcie pojawiło się wielu znanych zawodników światowej czołówki a także kolarze polskiej grupy JBG2 Team.