Holender trenerem polskiej kadry kolarzy torowych
autor: Pawel Krygier, data: 17-06-2009
Holender Peter Pieters został nowym trenerem polskiej kadry torowej na średnim dystansie - poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej w Pruszkowie prezes Polskiego Związku Kolarskiego Wojciech Walkiewicz. Przed objęciem polskiej reprezentacji, Pieters szkolił kadrę holenderską, z którą uzyskał liczne sukcesy.
Więcej ...
Torowy Puchar Polski w Pruszkowie (19-21 czerwca)
autor: Pawel Krygier, data: 4-06-2009
W dniach 19-21 czerwca 2009 w BGŻ Arena w Pruszkowie przy ul. Andrzeja 1 odbędą się kolarskie wyścigi torowe o Puchar Polski kobiet (kategoria open) i mężczyzn (juniorzy). 19 czerwca (piątek) i 20 czerwca (sobota) zawody będą rozgrywane rano od godz. 10:00 i po południu od godz. 16:30, a w 21 czerwca (niedziela) rano od godz. 10:00. Wstęp na zawody będzie wolny.
Więcej ...
GP of Tula Sukces Krzysztofa Maksela w keirinie
autor: Pawel Krygier, data: 27-05-2009
Bardzo dobrze w keirinie podczas torowych zawodów Grand Prix of Tula, zaprezentował się Krzysztof Maksel z SMS Żyrardów. Nasz reprezentant wywalczył wysokie trzecie miejsce w doborowej stawce zawodników.
Więcej ...
Polscy torowcy w czołówce GP Tula
autor: Pawel Krygier, data: 26-05-2009
Bardzo dobrze spisali się reprezentanci Polski w pierwszym dniu rywalizacji w Grand Prix of Tula w Rosji, które zaliczane jest do sprinterskiego Pucharu Europy. W sprincie mężczyzn Kamil Kuczyński zajął trzecie miejsce. Drugiego dnia torowych zawodów Grand Prix of Tula doskonale spisała się polska ekipa w sprincie drużynowym, która zajęła drugie miejsce. Impreza zaliczana jest do sprinterskiego Pucharu Europy.
Więcej ...
Kolarze Stali Grudziądz trenują przed ME na torze
autor: Pawel Krygier, data: 31-03-2009
Podczas gdy czołowi kolarze rywalizowali podczas torowych Mistrzostw Świata w Pruszkowie, młodzi zawodnicy średniego dystansu klubu ALKS Stal Grudziądz przygotowywali się do kolejnej ważnej imprezy torowej. Kolarze przebywali na zgrupowaniu kondycyjnym na greckiej wyspie Rodos w miejscowości Faliraki przygotowując się do kolejnej ważnej imprezy jaką będą lipcowe mistrzostwa Europy na torze w Mińsku.
Więcej ...
MŚ Pruszków 2009 to już historia!
autor: Pawel Krygier, data: 30-03-2009
Finał sprintu mężczyzn, zakończył zmagania kolarzy na welodromie BGŻ Arena, podczas odbywających się w dniach 25-29 marca Mistrzostwach Świata w kolarstwie torowym - Pruszków 2009. W ciągu pięciu dni rywalizacji rozdano 19 kompletów medali. Najwięcej z nich trafiło do Australijczyków, którzy wywieźli z Polski 10 krążków, w tym aż cztery złote.
Więcej ...
MŚ w Pruszkowie - Rafał Ratajczyk 11 w omnium
autor: Pawel Krygier, data: 29-03-2009
Australijczyk Leigh Howard okazał się najbardziej wszechstronnym zawodnikiem i zwyciężył w konkurencji omnium, podczas kończących się mistrzostw świata w kolarstwie torowym. Rafał Ratajczyk został sklasyfikowany na 11. miejscu.
Więcej ...
MŚ w Pruszkowie - Renata Dąbrowska odpadła z keirinu
Reprezentantka Chin Shuang Guo została mistrzynią świata w keirinie, pokonując w decydującej rywalizacji Francuzkę Clarę Sanchez i Holenderkę Willy Kanis. Startująca w konkurencji Polka Renata Dąbrowska odpadła w repesażach rundy pierwszej.