Kolarski.pl - Serwis internetowy kolarstwo w Polsce
Mariusz Gil - 33 w Pucharze Świata, sukces Nysa
autor: Pawel Krygier, data: 26-01-2009
Dwóch reprezentantów Polski zostało sklasyfikowanych w Pucharze Świata 2008/09 w kolarstwie przełajowym. Mariusz Gil zajął 33 miejsce a 64 był Marek Cichosz. Zwycięstwo odniósł Belg Sven Nys przed swoim rodakiem Bartem Wellensem i Czechem Zdekiem Stybarem.
Więcej ...
Puchar Świata - Mariusz Gil 30 w Mediolanie
autor: Pawel Krygier, data: 25-01-2009
Reprezentant Polski Mariusz Gil zajął 30 miejsce podczas rozegranych w Mediolanie zawodów Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym. Zwycięstwo odniósł Belg Sven Nys przed Holendrem Larsem Boomem i Czechem Zdenkiem Stybarem.
Więcej ...
Kolarstwo przełajowe na Igrzyskach?
autor: Pawel Krygier, data: 24-01-2009
Holenderski dziennik Telegraaf informuje, że zawiązała się grupa inicjatywna, której celem jest wprowadzenie kolarstwa przełajowego do programu Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Diego Vollaro, z włoskiej federacji kolarskiej, powiedział, że jako dyscyplina pokazowa cyclo-cross mógłby zostać zaprezentowany w lutym przyszłego roku, podczas Igrzysk w Vancouver.
Więcej ...
Kadra Polski na mistrzostwa świata w przełajach
autor: Pawel Krygier, data: 23-01-2009
Dziesięciu kolarzy prawdopodobnie liczyć będzie kadra Polski na Mistrzostwa świata w kolarstwie przełajowym, które na przełomie stycznia i lutego rozegrane zostaną w holenderkim Hoogerheide. Skład kadry podał trener Jan Antkowiak po zakończeniu mistrzostw Polski w Górzycy.
Więcej ...
PŚ w Roubaix - młodzieżowcy w drugiej "10"
autor: Pawel Krygier, data: 18-01-2009
Kacper Szczepaniak zajął 11 miejsce w rywalizacji młodzieżowców podczas rozgrywanego w Roubaix Pucharu Świata w kolarstwie torowym. Na 18 miejscu wyścig ukończył Tomasz Repiński, 20 był Marek Konwa a 32 Sylwester Janiszewski. Zwycięstwo odniósł Niemiec Philipp Walsleben przed Francuzem Aurelienem Duval i Czechem Ondrejem Bambula.
Więcej ...
Marek Cichosz 24 podczas PŚ w Roubaix
Marek Cichosz zajął 24 miejsce podczas rozgrywanych we francuskim Roubaix zawodów Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym elity. Na podium stanęli zwycięzca Belg Erwin Vervecken (Revor-Jartazi) oraz Czech Zdenek ˆtybar(Fidea) i Belg Sven Nys (Landbouwkrediet Colnago).
Więcej ...
Medaliści MP na starcie w Pucharze Świata
autor: Pawel Krygier, data: 17-01-2009
Medaliści Mistrzostw Polski w przełajach Marek Cichosz i Mariusz Gil w elicie oraz Paweł Szczepaniak, Kacper Szczepaniak, Marek Konwa Sylwester Janiszewski a także Tomasz Repiński wśród młodzieżowców znajdują się na liście startowej zawodów Pucharu Świata, które w niedzielę rozegrane zostaną we francuskim Roubaix.
Więcej ...
Mariusz Gil szesnasty w Surhuisterveen
autor: Pawel Krygier, data: 15-01-2009
Mariusz Gil zajął 16 miejsce w przełajowym wyścigu Centrumcross Surhuisterveen (kat. C1) w Holandii. Komplet miejsc na podium zajęli gospodarze, zwyciężył Lars Boom (Rabobank) przed Thijs Al (AA Drink) i Gerbenem de Knegt (Rabobank). Dopiero dziesiąty był Belg Sven Nys.