Przed Pucharem Świata MTB: Polki trenują w Kanadzie
autor: Pawel Krygier, data: 23-07-2009
Od kilku dni trener reprezentacji Polski w kolarstwie górskim Andrzej Piątek wraz z podopiecznymi: Mają Włoszczowską, Aleksandrą Dawidowicz, Magdaleną Sadłecką oraz Anną Szafraniec przebywają w Kanadzie, gdzie w Mont-Sainte-Anne w najbliższy weekend odbędą się zawody Pucharu Świata.
Więcej ...
Mistrzostwa Polski - kolejny sukces "Diabła"
autor: Pawel Krygier, data: 19-07-2009
Marek Galiński (JBG2 Team) wywalczył w niedziele po raz szósty z rzędu tytuł mistrza Polski w kolarstwie górskim MTB. Drugie miejsce zajął Marek Konwa (Team Utensilnord), który zdobył złoto wśród młodzieżowców a na najniższym stopniu podium stanął Piotr Brzózka (JBG2 Team).
Więcej ...
Mistrzostwa Polski - tytuł dla Mai Włoszczowskiej
Mistrzyni Europy Maja Włoszczowska z grupy CCC Polkowice wywalczyła w niedzielę w Kielcach tytuł mistrzyni Polski w kolarstwie górskim MTB. Drugie miejsce w kategorii elita zajęła młodzieżowa mistrzyni Europy Aleksandra Dawidowicz (CCC Polsat Polkowice) a na najniższym stopniu podium stanęła Anna Szafraniec (JGB2 Team). W klasyfikacji młodzieżowej złoto zdobyła Aleksandra Dawidowicz.
Więcej ...
MP MTB - tytuły dla W. Rybarczyk i M. Adamczyka
Weronika Rybarczyk z zespołu UKS Trójka Jarocin i Maciej Adamczyk reprezentujący UKS Sokół Kęty wywalczyli w Kielcach tytuły mistrzów Polski w kolarstwie górskim w kategorii junior. Oboje reprezentowali Polskę na ostatnich mistrzostwach Europy.
Więcej ...
Mistrzostwa Polski MTB - medaliści młodszych kategorii
Drugiego dnia mistrzostw Polski MTB młodzi kolarze rywalizowali o Puchar prezesa Polskiego Związku Kolarskiego. Drugie "złoto" podczas kieleckiej imprezy wywalczył Bartłomiej Wawak (JBG-2). Wśród juniorek młodszych złoto wywalczyła Marta Turoboś (LUKS Sławno).
Więcej ...
Mistrzostwa Polski MTB: JBG-2 mistrzami Polski sztafet
autor: Pawel Krygier, data: 17-07-2009
Grupa JBG-2 PROFESSIONAL MTB TEAM w składzie Anna Szafraniec, Adrian Brzózka, Bartłomiej Wawak oraz Kornel Osicki została mistrzem Polski w konkurencji sztafet podczas czempionatu, który w piątek rozpoczął się w Kielcach. Srebrny medal zdobył zespół Dek Meble Cyclo Korona Kielce a na najniższym stopniu podium stanęła grupa Coratec Team Poznań.
Więcej ...
Ruszają Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim
Blisko 400 kolarzy górskich, w tym cała krajowa czołówka, z medalistkami ostatnich mistrzostw Europy w Holandii, wystartuje w mistrzostwach Polski, jakie rozpoczynają się w piątek w Kielcach na trasach wokół góry Grabina. Jak powiedział dyrektor imprezy Zbigniew Piątek, wszystko jest przygotowane na rywalizację kolarzy, trasy pod względem trudności są podobne do tych, na których Polki wywalczyły medale ME w Holandii.
Więcej ...
Mistrzostwa Europy - świetna jazda Polek
autor: Pawel Krygier, data: 13-07-2009
Maja Włoszczowska wywalczyła w ostatnią niedzielę tytuł Mistrzyni Europy w kolarstwie górskim elity kobiet. Jednak udany występ zanotowała też Anna Szafraniec, która zajęła czwarte miejsce, a przez pewien czas jechała na prowadzeniu. W czołówce na dziewiątym miejscu wyścig ukończyła też Magdalena Sadłecka.