Iurreta-Emakumeen Bira - Pauina Brzeźna 14 na 1 etapie
autor: Pawel Krygier, data: 12-06-2009
Mistrzyni Polski Paulina Brzeźna z grupy Red Sun zajęła 14 miejsce na mecie 1 etapu kolarskiego wyścigu Iurreta-Emakumeen Bira. Na finiszu liczącego 76 km odcinka pojawiła się 18-osobowa czołówka, z której jako pierwsza linię mety minęła Niemka Judith Arndt przed Brytyjką Nicole Cooke i Szwedką Emmą Johansson, koleżanką z zespołu Pauliny Brzeźnej.
Więcej ...
MP juniorek - Agnieszka Sawosz wygrała czasówkę
Znakomicie zaprezentowały się zawodniczki Klubu Kolarskiego KROSS Ziemia Darłowska w pierwszym dniu Mistrzostw Polski juniorek w kolarstwie szosowym. W wyścigu jazdy indywidualnej na czas zwycięstwo odniosła Agnieszka Sawosz a brązowy medal wywalczyła Aleksandra Maciąg. Darłowianki przedzieliła tylko Małgorzata Piotrowska (Ogniwo Boxmet Dzierżoniów), która zajęła drugie miejsce.
Więcej ...
Agnieszka Sawosz podwójną Mistrzynią Polski LZS
autor: Pawel Krygier, data: 1-06-2009
Zakończony w niedzielę Puchar Polski w kolarstwie szosowym kobiet dla kategorii juniorek i juniorek młodszych miał rangę Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS. W czterech wyścigach komplet złotych medali i tytułów zdobyły zawodniczki KK KROSS Ziemia Darłowska. W kategorii juniorek dwukrotnie złoty medal odbierała Agnieszka Sawosz.
Więcej ...
PP w Darłowie - Alena Amialusik wygrywa start wspólny
Alena Amialusik wygrała po finiszu z ucieczki wyścig ze startu wspólnego podczas rozgrywanego w Darłowie Pucharu Polski w kolarstwie szosowym kobiet. Reprezentantka Białorusi pokonała na finiszu Annę Harkowską (Velo CLub Berlin) oraz Bogumiłę Matusiak (Tramwajarz Łódź). Czwarte miejsce w wyścigu open zajęła najlepsza wśród juniorek Agnieszka Sawosz (KK KROSS Ziemia Darłowska).
Więcej ...
PP w Darłowie - Bogumiła Matusiak najlepsza na czas
autor: Pawel Krygier, data: 31-05-2009
Bogumiła Matusiak z grupy Tramwajarz Łódź wygrała w sobotę w Darłowie rywalizację w jeździe indywidualnej na czas podczas zawodów Pucharu Polski kobiet w kolarstwie szosowym. Drugie miejsce zajęła Edyta Jasińska (EMdek Budopol Bydgoszcz) a trzecia była Eugenia Bujak (Zagłębie Sosnowiec). Wśród juniorek zwyciężyła czwarta w kategorii open Agnieszka Sawosz (KK KROSS Ziemia Darłowska).
Więcej ...
W najbliższy weekend kolarskie święto w Darłowie
autor: Pawel Krygier, data: 28-05-2009
Serdecznie zapraszamy na Kolarskie Święto, które rozpocznie się już w najbliższą sobotę na Placu Tadeusza Kościuszki w Darłowie. W programie imprezy odbędą się wyścigi z cyklu Pucharu Polski kobiet w jeździe indywidualnej na czas oraz start wspólny, ponadto Rowerowy Dzień Dziecka i prezentacja klubu Kolarskiego KROSS Ziemia Darłowska. Miło nam poinformować, że patronat medialny nad imprezą objął vortal kolarski.pl.
Więcej ...
Już w najbliższy weekend Puchar Polski w Darłowie
autor: Pawel Krygier, data: 25-05-2009
Już w najbliższy weekend w Darłowie rozegrane zostaną czwarte zawody z cyklu Pucharu Polski w kolarstwie szosowym kobiet. W sobotę zawodniczki rywalizować będą podczas jazdy indywidualnej na czas a w niedzielę odbędzie się start wspólne. Przedstawiamy regulaminy zawodów, które będą miały rangę Mistrzostw Polski LZS.
Więcej ...
Bogumiła Matusiak wygrała wyścig Szosami Zagłebia
Bogumiła Matusiak z zespołu Tramwajarz-Primus Łódź zwyciężyła podczas rozgrywanego w Sosnowcu wyścigu Szosami Zagłębia. Najbardziej utytułowana polska zawodniczka, która w niedzielnym wyścigu ścigała się m. in. ze swoją córką Katarzyną, zdecydowanie wyprzedziła Eugenię Bujak (Zagłębie Sosnowiec) i Monikę Krawczyk (Kolejarz Częstochowa).