Przełajowe wyścigi w Jeleniej Górze
autor: Pawel Krygier, data: 22-02-2009
Na przełomie zakończenia sezonu przełajowego i rozpoczęcia sezonu szosowego w Jeleniej Górze odbędą się dwa wyścigi przełajowe organizowane przez Izersko-Karkonoskie Towarzystwo Kolarsko-Narciarskie. Dnia 7 marca rozegrany zostanie Ogólnopolski Kolarski Wyścig Przełajowy o Memoriał Jana Kozłowskiego a trzy tygodnie później - Wyścig Przełajowy o Puchar Prezydenta Jeleniej Góry.
Więcej ...
Mariusz Gil 26 na zawodach w Hoogstraten
autor: Pawel Krygier, data: 8-02-2009
Mariusz Gil ze stratą jednego okrążenia do zwycięzcy zajął 26 miejsce w przełajowym wyścigu w belgijskim Hoogstraten zaliczanym do cyklu Superprestige. Zawody wygrał reprezentant gospodarzy Sven Nys wyprzedzając rodaków Nielsa Alberta i Barta Wellensa.
Więcej ...
Mariusz Gil 23 w Krawaten Cross
autor: Pawel Krygier, data: 7-02-2009
Mariusz Gil zajął 23 miejsce w przełajowym wyścigu Krawaten Cross w belgijskim Lille. Zwycięstwo odniósł Mistrz świata Belg Niels Albert (BKCP - Powerplus) wyprzedzając na finiszu rodaka Svena Nysa (Landbouwkrediet-Colnago). Trzecie miejsce zajął kolejny z Belgów Bart Wellens (Fidea Cycling Team).
Więcej ...
MŚ w przełajach - Albert Mistrzem, Polacy daleko
autor: Pawel Krygier, data: 1-02-2009
Belgijski kolarz Niels Albert wywalczył w holenderskim Hoogerheide tytuł mistrza świata w kolarstwie przełajowym elity mężczyzn. Srebrny medal zdobył Czech Zdenek Stybar a brąz kolejny z Belgów faworyzowany Sven Nys. Na 34 miejscu zawody ukończył Mariusz Gil a 36 był Marek Cichosz.
Więcej ...
MŚ w przełajach - tytuł dla Marianne Vos
Reprezentantka gospodarzy Marianne Vos wywalczyła w holenderskim Hoogerheide tytuł Mistrzyni Świata w kolarstwie przełajowym elity kobiet. Srebrny medal zdobyła Niemka Hanka Kupfernagel a brąz przypadł Amerykance Katherine Compton. Polki nie startowały.
MŚ w przełajach - brąz Pawła Szczepaniaka
autor: Pawel Krygier, data: 31-01-2009
Reprezentant Polski Paweł Szczepaniak wywalczył brązowy medal Mistrzostw Świata w kolarstwie przełajowym młodzieżowców, które rozegrane zostały w holenderskim Hoogerheide. Mistrzem Świata został Niemiec Philipp Walsleben przed swoim rodakiem Christophem Pfingstenem. Dziesiąte miejsce zajął Marek Konwa.
Więcej ...
MŚ w przełajach - polscy juniorzy daleko
Holender Tijmen Eising wywalczył w Hoogerheide złoty medal Mistrzostw Świata juniorów w kolarstwie przełajowym. Drugie miejsce zajął kolejny reprezentant gospodarzy Corné van Kessel a na najniższym podium stanął Francuz Alexandre Billon. Najlepszy z Polaków Andrzej Bartkiewicz po kłopotach z rowerem zajął 34 miejsce. Drugi z naszych reprezentantów Bartosz Pilis był 48.
Więcej ...
MŚ w przełajach - 9 Polaków na liście startowej
autor: Pawel Krygier, data: 30-01-2009
Dziewięciu polskich kolarzy znalazło się na liście startowej Mistrzostw Świata, które w najbliższy weekend rozegrane zostaną w holenderskim Hoogerheide. Najwięcej bo aż pięciu biało-czerwonych wystąpi w wyścigu do lat 23, właśnie z nimi polscy kibice wiążą największe nadzieję na dobry wynik.