Polacy daleko w Mistrzostwach Świata w maratonie MTB
autor: Pawel Krygier, data: 24-08-2009
W austriackim Graz-Stattegg zostały rozegrane mistrzostwa świata w maratonie MTB. Wśród kobiet triumfowała Niemka Sabine Spitz, natomiast w rywalizacji mężczyzn najlepszy był Roel Paulissen z Belgii. Najlepsi z Polaków Anna Sadowska zajęła 32 miejsce a Bartosz Janowski był 73.
Więcej ...
Kadra Polski na MŚ w trialu rowerowym
Siedmioosobowa reprezentacja trialowców, jedna kobieta i sześciu mężczyzn, będzie reprezentowała Polskę podczas mistrzostw świata w australijskiej Canberze. MŚ w trialu rowerowym będą rozegrane obok czempionatu kolarzy górskich (cross country).
Więcej ...
II Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB
Start w II Mistrzostwach Dolnego Śląska w Maratonie MTB imienia Artura Filipiaka w Zieleńcu zakończył przygotowania reprezentacji Polski do rozpoczynających się 1 września w Canberrze mistrzostw świata w kolarstwie górskim. Podopieczni Andrzeja Piątka wzięli udział w imprezie gościnnie i potraktowali wyścig treningowo. Mimo to ich postawa musi napawać optymizmem.
Więcej ...
Andrzej Piątek ogłosił kadrę na MŚ w kolarstwie górskim
autor: Pawel Krygier, data: 23-08-2009
W dziewięcioosobowym składzie poleci do Australii na rozpoczynające się 1 września mistrzostwa świata w kolarstwie górskim reprezentacja Polski - poinformował trener naszej kadry, Andrzej Piątek. Liderką zespołu będzie Maja Włoszczowska. Wicemistrzyni olimpijska i mistrzyni Europy oprócz wyścigu elity pojedzie także w sztafecie. W kadrze zabrakło zawodników elity mężczyzn.
Więcej ...
IV Runda Pucharu Polski w trialu rowerowym
autor: Pawel Krygier, data: 13-08-2009
29 sierpnia w największym centrum handlowym na Śląsku - Silesia City Center w Katowicach - odbędą się zawody SILESIA TRIAL CUP 2009, w ramach których zostanie przeprowadzona IV Runda Pucharu Polski w Trialu Rowerowym. Trial to najbardziej widowiskowa dyscyplina kolarska. Zawodnicy, poruszając się na specjalnych rowerach, pokonują odcinki trasy będące w rzeczywistości torami ekstremalnych przeszkód.
Więcej ...
Mistrzostwa Polski Bankowców w MTB
autor: Pawel Krygier, data: 29-07-2009
Świetna trasa, przyjazna atmosfera, dobra zabawa, ponad 200 uczestników i „ambitna” pogoda, której stawiliśmy czoła – tak możemy podsumować ubiegłoroczne I Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB im. Artura Filipiaka „Fisha”. Patronem imprezy, już po raz drugi, jest eurobank.
Więcej ...
Olimpiada młodzieży: Wawak i Żur najlepsi w MTB
autor: Pawel Krygier, data: 27-07-2009
Bartłomiej Wawak (JBG-2) i Monika Żur (KS Luboń Skomielna Biała) zdobyli w miejscowości Siepraw złote medale XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Małopolska 2009 w kolarstwie górskim. W klasyfikacji klubów pierwsze miejsce zajął LKK LUKS Sławno.
Więcej ...
PŚ MTB w Kanadzie - Polka liderką Pucharu Świata!
autor: Pawel Krygier, data: 26-07-2009
Maja Włoszczowska zajęła ósme a Aleksandra Dawidowicz - dziewiąte miejsce w wyścigu cross country podczas rozgrywanych w Mt. Sainte Anne zawodach Pucharu Świata w kolarstwie górskim. Zwycięstwo odniosła Kanadyjka Catherine Pendrel przed Rosjanką Iriną Kalientievą i Czeszką Katariną Nash. Anna Szafraniec była 12. Aleksandra Dawidowicz została liderką Pucharu Świata do lat 23.