Kolarski.pl - Serwis internetowy kolarstwo w Polsce
M. Włoszczowska piąta w Grande Boucle, trzy Polki w "10"
autor: Pawel Krygier, data: 21-06-2009
Znakomicie zaprezentowały się reprezentantki Polski w mocno obsadzonym etapowym wyścigu Grande Boucle Feminine Internationale. W klasyfikacji generalnej piąte miejsce zajęła Maja Włoszczowska, która wygrała klasyfikację górską. Szósta była Aleksandra Dawidowicz a siódma Paula Gorycka, obie zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsca w klasyfikacji młodzieżowej. Wyścig wygrała medalistka olimpijska Brytyjka Emma Pooley z ekipy Cervelo TestTeam.
Więcej ...
Grande Boucle - Aleksandra Dawidowicz ósma po 3 etapach
Brytyjka Emma Pooley wygrała po solowej akcji trzeci etap kolarskiego wyścigu Grande Boucle Feminine Internationale i odzyskała koszulkę liderki. Przed peletonem przyjechało jeszcze 10 zawodniczek.W zasadniczej grupie która straciła do triumfatorki 52 sekundy przyjechały wszystkie Polki a najlepsza z nich Małgorzata Jasińska była 14. Aleksandra Dawidowicz zajęła 22 i utrzymała ósme miejsce w klasyfikacji generalnej.
Więcej ...
Grande Boucle - Aleksandra Dawidowicz 4 na 2 etapie
autor: Pawel Krygier, data: 19-06-2009
Aleksandra Dawidowicz startująca w barwach reprezentacji Polski zanotowała kolejny dobry wynik podczas etapowego wyścigu Grande Boucle Feminine Internationale. Na drugim etapie zawodniczka grupy CCC Polkowice zajęła wysokie czwarte miejsce ustępując jedynie gwiazdom kobiecego kolarstwa Austriaczce Christiane Soeder, Holenderce Kristien Wild i Holenderce Marianne Vos.
Więcej ...
Grande Boucle - Dwie Polki w "dziesiątce" czasówki
autor: Pawel Krygier, data: 18-06-2009
Aleksandra Dawidowicz startująca w barwach kadry narodowej Polski zawodniczka grupy CCC Polsat zajęła wysokie ósme miejsce na pierwszym etapie wyścigu Grande Boucle Feminine Internationale we Francji. Jazdę indywidualną na czas wygrała Brytyjka Emma Pooley (Cervello Test Team) przed Holenderką Marianne Vos (DSB Bank) i koleżanką z zespołu Austriaczką CHristiane Soeder. Dziesiąte miejsce zajęła kolejna z reprezentantek Polski Paula Gorycka, Maja Włoszczowska była 14.
Więcej ...
Małgorzata Wojtyra szósta w wyścigu Hana Tour
autor: Pawel Krygier, data: 15-06-2009
Małgorzata Wojtryra zajęła szóste, Magdalena Gregorczyk - siódme a Marta Szczuko - dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej rozgrywanego w Czechach wyścigu Hana Tour. Reprezentantki klubu kolarskiego Elektrobud BoGo Szczecin wystartowały w cyklu trzech wyścigów, za które otrzymywały punkty do klasyfikacji generalnej. Zwycięstwo odniosły reprezentantki gospodarzy Jarmila Machacova (Dukla Praha) przed Ladą Kozlikovą i Gabrielą Slamovą.
Więcej ...
MP juniorek - Karolina Garczyńska wygrała start wspólny
autor: Pawel Krygier, data: 14-06-2009
Karolina Garczyńska wywalczyła w Golubiu Dobrzyniu złoty medal Mistrzostw Polski juniorek w wyścigu ze startu wspólnego. Zawodniczka zespołu Tramwajarz Łódź wyprzedziła na finiszu z 3-osobowej ucieczki Natalię Mielnik (Ogniwo Boxmet Dzierżoniów) i Olgę Misterek (Gimnazjum Imielin), które wywalczyły medale srebrny i brązowy. Triumfatorka czasówki Agnieszka Sawosz (KK KROSS Ziemia Darłowska) zajęła siódme miejsce.
Więcej ...
Paulina Brzeźna 13 w Iurreta-Emakumeen Bira
Mistrzyni Polski Paulina Brzeźna z grupy Red Sun Cycling Team zajęła 13 miejsce w klasyfikacji generalnej etapowego wyścigu Iurreta-Emakumeen Bira. W rozgrywanych w bardzo silnej obsadzie zawodach triumfowała Niemka Judith Arndt (Columbia Highroad) przed swoją rodaczką Claudią Hausler (Cervelo Test Team) i Amerykanką Marą Abbott (Team Columbia Highroad).
Więcej ...
Iurreta-Emakumeen Bira - Paulina Brzeźna w czołówce
Paulina Brzeźna z grupy Red Sun Cycling Team znajduje się w czołówce kolarskiego wyścigu Iurreta-Emakumeen Bira, w którym zajmuje 12 miejsce. Podczas sobotniej czasówki mistrzyni Polski zajęła 15 miejsce a na popołudniowym górskim etapie przyjechała na metę w drugiej dziesiątce. Liderką wyścigu jest Niemka Judith Arndt (Columbia Highroad), która wyprzedza Włoszkę Noemi Cantele (Bigla Cycling Team) i swoją rodaczkę Claudię Hausler (Cervelo Test Team).Nasza reprezentantka traci do liderki 45 sekund.