Kolarski.pl - Serwis internetowy kolarstwo w Polsce
MŚ juniorów - Aleksandra Drejgier siódma w omnium
autor: Pawel Krygier, data: 15-08-2009
Bez medalowych zdobyczy startowali w piątek polscy kolarze torowi podczas rozgrywanych w Moskwie mistrzostw świata juniorów. W finale madisona Polacy Bartosz Grochowski i Mateusz Nowaczek nie dojechali do mety. W wieloboju omnium kobiet siódme miejsce zajęła Aleksandra Drejger. Polskie zawodniczki odpadły we wczesnej fazie sprintu.
Więcej ...
MŚ juniorów - Brąz i rekord Polski Krzysztofa Maksela
autor: Pawel Krygier, data: 13-08-2009
Krzysztof Maksel reprezentujący zespół WULKK Brzeg Nysa, uczeń SMS Żyrardów, zdobył brązowy medal na 1000 metrów na czas podczas rozgrywanych w Moskwie Mistrzostw Świata juniorów w kolarstwie torowym. Polak podczas swojej próby ustanowił nowy rekord Polski juniorów na tym dystansie wynoszący teraz 1:03.500.
Więcej ...
MŚ juniorów - brązowy medal drużyny sprinterów
autor: Pawel Krygier, data: 11-08-2009
Od brązowego medalu rozpoczęli swój udział w mistrzostwach świata juniorów w kolarstwie torowym polscy zawodnicy. Podczas rozgrywanych w Moskwie zawodów drużyna sprinterów zdobyła brązowy medal pokonując w finale B zespół Australii.
Więcej ...
Kadra kolarzy torowych na MŚ juniorów w Moskwie
14 reprezentantów Polski rozpocznie we wtorek 11 sierpnia rywalizację podczas Mistrzostw Świata Juniorów na torze. Impreza w dniach 11-15 sierpnia odbywa się w Moskwie. W ubiegłym roku w Kapsztadzie (RPA) Polacy wywalczyli dwa medale - srebro w sprincie drużynowym juniorek i brąz w sprincie drużynowym juniorów.
Więcej ...
Mistrzostwa Europy: Trzy medale Polek na zakończenie
autor: Pawel Krygier, data: 19-07-2009
Trzy srebrne medale zdobyli reprezentanci Polski ostatniego dnia mistrzostw Europy młodzieżowców i juniorów w kolarstwie torowym, które w niedzielę zakończyły się w Mińsku (Białoruś). Wszystkie krążki dla Polski w niedzielę wywalczyły kobiety, Aleksandra Drejgier w parze z Dominiką Żukowską, Małgorzata Wojtyra i Renata Dąbrowska.
Więcej ...
Mistrzostwa Europy - Brąz drużyny i nowy rekord Polski!
autor: Pawel Krygier, data: 17-07-2009
Brązowy medal wywalczyła w piątek reprezentacja Polski w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Jest to już piąty krążek naszej kadry na Mistrzostwach Europy, które odbywają się w Mińsku, czym wyrównali ubiegłoroczny wynik z Pruszkowa. Polacy wystąpili w składzie: Paweł Brylowski, Dawid Głowacki, Adrian Kurek i Grzegorz Stępniak, wszyscy reprezentują klub ALKS Stal Grudziądz i poprzedni rekord Polski należał do tego samego składu.
Więcej ...
Mistrzostwa Europy - 2 medale Polaków drugiego dnia
autor: Pawel Krygier, data: 16-07-2009
O kolejne dwa medale powiększył się dorobek reprezentacji Polski w kolarstwie torowym, która od środy na mińskiej Arenie walczy o medale Torowych Mistrzostw Europy młodzieżowców i juniorów. Krzysztof Maksel zdobył srebrny medal w rywalizacji juniorów na 1 km. Drugi krążek to brąz młodzieżowców w sprincie drużynowym. Polacy wystąpili w składzie: Maciej Bielecki, Krzysztof Szymanek oraz Adrian Tekliński.
Więcej ...
Mistrzostwa Europy na torze - srebro drużyny sprinterów
autor: Pawel Krygier, data: 15-07-2009
Polska drużyna sprinterów w kategorii juniorów startująca w składzie Kacper Leśniak, Paweł Laskowski i Krzysztof Maksel wywalczyła srebrny medal podczas rozgrywanych w Mińsku mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. W finale Polacy ulegli Niemcom a na najniższym stopniu podium stanęli Francuzi.