Kolarski.pl - Serwis internetowy kolarstwo w Polsce
Mistrzostwa Świata - Maciej Adamczyk 25 wśród juniorów
autor: Pawel Krygier, data: 3-09-2009
Włoch Gerhard Berschbaumer zdobył w Canberze złoty medal mistrzostw świata w kolarstwie górskim w kategorii juniorów. Nieźle zaprezentował się debiutujący na imprezie tej rangi Maciej Adamczyk (Sokół Kęty). Mistrz Polski ukończył wyścig na 25. miejscu w stawce 71 kolarzy.
Więcej ...
Mistrzostwa Świata - Maja Włoszczowska nie wystartuje
Maja Włoszczowska, przebywająca na mistrzostwach świata w australijskiej Canberze wraz z reprezentacją Polski MTB, uległa w czwartek wypadkowi na treningu i nie wystartuje w sobotnim wyścigu elity kobiet. Maja podczas treningu, na jednym z najniebezpieczniejszych odcinków trasy, przewróciła się i uderzyła twarzą w kamień. Na szczęście obrażenia kończą się na dużej opuchliźnie, choć na początku było podejrzenie złamania szczęki.
Więcej ...
Aleksandra Dawidowicz mistrzynią świata do lat 23
autor: Pawel Krygier, data: 2-09-2009
Aleksandra Dawidowicz (CCC Polkowice) wywalczyła złoty medal na odbywających się w Australii mistrzostwach świata w kolarstwie górskim. W kategorii do lat 23, jako pierwsza w historii Polka, Dawidowicz po zaciętym boju zwyciężyła, przyjeżdżając na metę przed Szwedką Alexandrą Engen. Nieźle spisała się także druga z naszych reprezentantek Paula Gorycka, która była siódma.
Więcej ...
Puchar Polski w Downhill 2009 zakończony
autor: Pawel Krygier, data: 1-09-2009
Anna Sojka (Kingston Racing Team Wisła) okazała się bezkonkurencyjna w tegorocznym, zakończonym w miniony weekend Pucharze Polski DH w roku 2009. Zawodniczka uzbierała 210 punktów - najwięcej ze wszystkich zawodników we wszystkich kategoriach. Do klasyfikacji końcowej liczone było sześć najlepszych rezultatów.
Więcej ...
MŚ MTB - Polska drużyna jedenasta
Reprezentacja Polski zajęła dopiero 11. miejsce podczas wyścigu drużynowego, który zainaugurował rywalizację na mistrzostwach świata w kolarstwie górskim. Złoty medal wywalczyli Włosi.
Polacy przed wyścigiem byli uważani za jednych z głównych faworytów do zdobycia miejsca na podium.
Więcej ...
Występ Mai Włoszczowskiej na MŚ niezagrożony
autor: Pawel Krygier, data: 31-08-2009
- Maja Włoszczowska jest poobijana, ale ogólnie czuje się dobrze i na pewno pojedzie we wtorek w sztafecie, która rozpocznie mistrzostwa świata kolarzy górskich w Canberze - poinformował trener polskiej reprezentacji Andrzej Piątek. Srebrna medalistka olimpijska uległa wypadkowi w piątek. Stłukła biodra i kciuk, ale już w sobotę wróciła do treningów. We wtorek wystartuje na trzeciej zmianie sztafety.
Więcej ...
Kadra kolarzy górskich odleciała do Australii
autor: Pawel Krygier, data: 25-08-2009
Kadra polskich kolarzy górskich (cross-country) odleciała we wtorek z Warszawy do Australii, gdzie w Canberze w dniach 1-6 września odbędą się mistrzostwa świata w kolarstwie górskim i trialu rowerowym. Z Krakowa natomiast na antypody udali się trialowcy. Wcześniej w hotelu Courtyard by Marriott Warsaw International Airport Hotel została zorganizowana konferencja prasowa z udziałem m.in. wicemistrzyni olimpijskiej z Pekinu - Mai Włoszczowskiej, poświęcona temu wydarzeniu.
Więcej ...
Anna Szafraniec: ''Na MŚ musi być dobrze''
- Tak jak wcześniej zapowiadałam, w ostatnią sobotę wraz z całą ekipą JBG2 wzięłam udział w finale Pucharu Czech w miejscowości Kutna Hora. Liczyłam na mocną obsadę wyścigu, aby na nim się sprawdzić i móc coś więcej powiedzieć o swojej dyspozycji - napisała na blogu "Na trasie" czołowa kolarka górska świata, Anna Szafraniec.